Wydarzenia z życia parafii

Młodzieżowy opłatek

Spotkanie opłatkowe dla  Liturgicznej Służby Ołtarza, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Scholii parafialnej odbyło się 14 stycznia. Po nadszedł czas na wspólne łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. W imieniu kapłanów złożył życzenia Ks. Proboszcz, a w imieniu młodzieży Eliza i Sebastian.

Po nich wszyscy zasiedli do stołu, aby spożyć potrawę wigilijną i przygotowane słodkości. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnego śpiewania kolęd, do których przegrywał na akordeonie Bartek.

Rekolekcje dla bierzmowanych

Torba Miłosierdzia

W diecezji rzeszowskiej od 19 listopada, czyli od I Światowego Dnia Ubogich trwa akcja „Torba Miłosierdzia”.

Caritas — katolicka organizacja charytatywna przekazuje torby, do których możemy zapakować różne produkty.

Do zakrystii były przynoszone „dary serca” dla potrzebujących. Napełnione torby parafialny zespół Caritas, rozniesie do potrzebujących rodzin, aby dotarły przed świętami Wszystkim ofiarodawcom, składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Mikołaj 2017

Czuwania modlitewne w listopadzie

Wieczór 17 listopada w parafii Chmielnik był okazją, aby w sposób szczególny uwielbić Boga, obecnego wśród nas w Najświętszym Sakramencie. Po  Mszy Świętej, której przewodniczył proboszcz parafii – ks. Mariusz Cymbała i wypominkach, rozpoczęło się uwielbienie Boga śpiewem.

Ks. Grzegorz Bochnia, w  katechezie wskazał na potrzebę modlitwy, która zbliża człowieka do Boga. Nie jest ważna postawa, ale potrzeba serca wypływająca  z wiary  i miłości do Najwyższego.

Procesja ze świętymi

Uroczystość Wszystkich Świętych to dzień radości. W niebie oprócz świętych i błogosławionych są nasi braci, którzy już cieszą się darem zbawienia.

W chmielnickim sanktuarium 5 listopada br., po Mszy udaliśmy się w procesji wokół kościoła z obrazami i relikwiami świętych. W atmosferze radości i pobożnego skupienia, chcieliśmy zamanifestować prawdę, że wszyscy jesteśmy powołani do świętości. Mamy nadzieję, że razem ze świętymi spotkamy się w niebie, tak jak tu na ziemi tworzymy wspólnotę Kościoła.

NOWY CMENTARNY KRZYŻ

Święto szkoły

„Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo,
projektem, który nieustannie się urzeczywistnia,
przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”
Jan Paweł II

Z okazji święta patrona naszej szkoły — Jana Pawła II, 23 października br. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. uczestniczyli we Mszy Świętej, która odprawił ks. Proboszcz i Kustosz naszego sanktuarium. W szkole wszyscy zapoznali się z życiem i dokonaniami naszego rodaka-Wielkiego Polaka, Papieża-Jana Pawła II, poprzez akademię.

Ks. Grzegorz Bochnia

Pielgrzymka do Zakopanego 2017 r.

Odpust Św. O. Pio - A.D. 2017

„Miłość jest królową cnót. Jak perły złączone są nitką, tak cnoty połączone są miłością. Jeśli zerwie się nitka, to perły rozsypią się, tak też giną cnoty, jeśli słabnie miłość” (św. Ojciec Pio)

W dniu liturgicznego wspomnienia św. Ojca Pio (23.09) mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej Diecezji Caritas Rzeszowskiej w Chmielniku przeżywali swój odpust. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. Władysław Jagustyn, a Słowo Boże wygłosił ks. Stanisław Słowik  – Dyrektorzy Caritas Diecezji Przemyskiej.