Wydarzenia z życia parafii

100 rocznica odzyskania niepodległości

W niedzielę, 11 listopada 2018 r. w całym kraju przeżywaliśmy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Chmielniku centralne uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się przed odrestaurowanym pomnikiem poległych żołnierzy w czasie I-ej wojny światowej oraz wojny z bolszewikami.

Niedziela Powołaniowa

W niedzielę (04.11 br.) większa część wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie udała się do parafii dekanatów głogowskiego i tyczyńskiego, żeby tam dzielić się doświadczeniem swojego powołania.

W wyjazdach powołaniowych wzięli udział klerycy od trzeciego roku wzwyż. Trójosobowym delegacjom przewodził jeden z księży diakonów. Taka grupa dotarła także do Chmielnika.

Konsekracja osoby poświęconej Bogu

Bp Jan Wątroba przewodniczył 07 października kolejnemu w historii diecezji obrzędowi konsekracji dziewic. Podczas liturgii w chmielnickim sanktuarium na pytanie rzeszowskiego biskupa: „Czy chcesz być konsekrowana i zaślubiona naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi, Synowi Bożemu?”  młoda kobieta odpowiedziała twierdząco. Konsekrowana dziewica otrzymała obrączkę i brewiarz, a po liturgii rozdała pamiątkowe obrazki.

Jubileusz 25-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej im. Św. O.Pio

Dnia 24 września miały miejsce uroczyste obchody Jubileuszu 25-lecia Domu Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Chmielniku. Uroczystości rozpoczęły się powitaniem gości w budynku DPS-u, przez ks. Kustosza Mariusza Cymbała, proboszcza. Księża Biskupi poświęcili nową nastawę ołtarzową.

16 lat w DPSie w Chmielniku.

W tym roku odeszła do Sarcza, nas nasza Kochana Siostra Manuela, która przez szesnaście lat pracowała  w Domu Pomocy Społecznej im. Ś. O. Pio, a dziewięć lat pełniła z całym oddaniem zadanie Dyrektora tego Domu.

Dzień 30 sierpnia 2018 był dniem oficjalnych podziękowań Siostrze Manueli za jej nieocenioną dla nas posługę. Na Mszy świętej z udziałem Mieszkańców, Pracowników, Wolontariuszy, której przewodniczył Ksiądz prałat Tadeusz Wołosz – długoletni kapelan Domu - dziękowaliśmy Panu Bogu za wspólnie przeżyty czas z S. Manuelą.

Dożynki Diecezjalne

Jak co roku, w ostatnią niedzielę sierpnia w Rzeszowie odbyły się dożynki diecezjalne. Uroczystość była okazją dziękczynienia za tegoroczne plony, na które rolnicy z trudem pracowali przez cały rok.

W dorocznym dziękczynieniu wzięły udział delegacje parafii diecezji rzeszowskiej. Centralnym punktem dożynek była uroczysta Msza święta polowa w Parku Papieskim, której przewodniczył biskup Edward Białogłowski.

Pielgrzymka trzeźwościowa do Miejsca Piastowego

Pod hasłem “Polska będzie trzeźwa, albo  jej wcale nie będzie” – już po raz czternasty w Miejscu Piastowym odbyła się Ogólnopolska Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Jak co roku, z naszej parafii, wyjechała pielgrzymka tych, którym leży na sercu sprawa trzeźwości. Przewodniczył  tej pielgrzymce ks. prałat Tadeusz Wołosz wraz z ks. prałatem Janem Pyziakiem z Matysówki i ks. prałatatem Miecztysławem Mleczko z Białej.

Uroczystej Eucharystii, będącej centrum spotkania, przewodniczył Metropolita Przemyski, abp Adam Szal, a Słowo Boże wygłosił bp Tadeusz Bronakowski.

Kolejne spotkanie z Maria Vadia

W kolejnym spotkaniu z charyzmatyczką z USA, w naszym sanktuarium, wzięło udział prawie trzysta osób. Maria Vadia to Amerykanka kubańskiego pochodzenia. Jeździ po całym świecie, aby głosić Dobrą Nowinę.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą sprawowaną w sanktuarium przez kustosza — ks. Mariusza Cymbałę. Słowo Boże wygłosił ks. Grzegorz Bochnia. Po Eucharystii zaczęło się spotkanie uwielbienia, w atmosferę którego wprowadził zespół muzyczny, prowadzony przez Ks. Grzegorza.