Wydarzenia z życia parafii

Opłatek grup modlitewnych

Zwyczajem lat poprzednich 15 stycznia 2019 r miało miejsce spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup modlitewnych działających przy sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Chmielniku. Zgromadziło się Koło Przyjaciół Radia Maryja i Via, Caritas, Akcja Katolicka, Grupa Modlitewna im. Św. O. Pio.

Światowe Dni Młodzieży - Panama 2019

„Zostawcie w dalekiej Panamie jak najpiękniejszy ślad w sercach gospodarzy i młodzieży z całego świata” – mówił bp Jan Wątroba do młodzieży przed wyjazdem na 34. Światowe Dni Młodzieży do Panamy. 14 stycznia biskup rzeszowski pożegnał 20 osobową grupę z diecezji rzeszowskiej.

Grupa z diecezji rzeszowskiej liczy 20 osób. Wśród nich są duchowni oraz przedstawiciele młodzieży, w tym nasza parafianka.

Dzień Skupienia kandydatów do bierzmowania

W sobotę w uroczystość Niepokalanego Poczęcia 08 grudnia br. odbył się Dekanalny Dzień Skupienia dla kandydatów do Bierzmowania. Do naszego sanktuarium przybyła młodziez z Zabratówki, Woli Rfałowskiej, Błędowej Tyczyńskiej i Budziwoju. Cały program w którym uczestniczyła nasza młodzież przygotowali wikariusze naszego dekanatu.

Był to czas modlitwy uwielbienia, świadectwa Michał Pax Bukowski, znanego rapera  i konferencji mających przybliżyć działanie Ducha Świętego w życiu każdego człowieka. Zwieńczeniem tego dnia, była adoracja Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski.

Mikołaj 2018

Peregrynacja relikwii Św. Stanisława Kostki

W diecezji rzeszowskiej trwa peregrynacja relikwii Św. Stanisława Kostki, po parafiach posiadających wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Takie nawiedzenie przeżywał Chmielnik 28 listopada br..

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki i związany jest 450-tą rocznicą jego śmierci.

Pogrzeb śp. ks. Augustyna Szczepanika

Msza św. pogrzebowa za dusze śp. Ks. Augustyna Szczepanika odbyła się w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie 12 listopada, a bezpośrednio po niej złożono ciało zmarłego kapłana archidiecezji wrocławskiej na miejscowym cmentarzu komunalnym. Z uwagi jednak na bliskie relacje biskupa świdnickiego ze zmarłym kapłanem, to on przewodniczył  liturgii pogrzebowej.

100 rocznica odzyskania niepodległości

W niedzielę, 11 listopada 2018 r. w całym kraju przeżywaliśmy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Chmielniku centralne uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się przed odrestaurowanym pomnikiem poległych żołnierzy w czasie I-ej wojny światowej oraz wojny z bolszewikami.

Niedziela Powołaniowa

W niedzielę (04.11 br.) większa część wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie udała się do parafii dekanatów głogowskiego i tyczyńskiego, żeby tam dzielić się doświadczeniem swojego powołania.

W wyjazdach powołaniowych wzięli udział klerycy od trzeciego roku wzwyż. Trójosobowym delegacjom przewodził jeden z księży diakonów. Taka grupa dotarła także do Chmielnika.