Wydarzenia z życia parafii

Kolejne spotkanie z Maria Vadia

W kolejnym spotkaniu z charyzmatyczką z USA, w naszym sanktuarium, wzięło udział prawie trzysta osób. Maria Vadia to Amerykanka kubańskiego pochodzenia. Jeździ po całym świecie, aby głosić Dobrą Nowinę.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą sprawowaną w sanktuarium przez kustosza — ks. Mariusza Cymbałę. Słowo Boże wygłosił ks. Grzegorz Bochnia. Po Eucharystii zaczęło się spotkanie uwielbienia, w atmosferę którego wprowadził zespół muzyczny, prowadzony przez Ks. Grzegorza.

Podziękowanie za festyn - "Parafiada"

Serdecznie dziękuję wspólnocie parafialnej, wszystkim działkowiczom i gościom za wspólne chwile radości spędzone wczoraj podczas pierwszego festynu parafialnego. Myślę, że uśmiech, otwartość, wspólnie spędzony czas zaowocują pogłębieniem więzi, jak i też wzajemną troską o siebie i nasze wspólne sprawy. W szczególny sposób dziękuję tym wszystkim, którzy pomogli w organizacji festynu:

Gmina Chmielnik

Profibud

Greinplast Sp. z.o.o.

SziK Tyczyn

Hurtownia sportowa Sport Centrum

Agromięs

oraz anonimowym ofiarodawcom

"Parafiada" - festyn

Niedziela 17 czerwca 2018r. zapisała się w historię naszej wspólnoty parafialnej. Po raz pierwszy odbył się Festyn Parafialny „Parafiada”. Pomysł zrodził się podczas spotkania Rady Katechetycznej we wrześniu ubiegłego roku. Wiele osób włączyło się w to, by ostateczny przebieg festynu tak miło wszystkich zaskoczył.

PIelgrzymka Domowego Kościoła

Ostatnie wspólne przedwakacyjne spotkanie małżeństw zrzeszonych w Domowym Kościele, rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie, było okazją do radosnego zwieńczenia rocznej pracy i formacji. Tradycyjnie dziękczynienie za rok formacji odpowiedzialni za Ruch zorganizowali w naszym sanktuarium  Matki Bożej Łaskawej.

Boże Ciało 2018 A.D.

I Komunia Święta

Akatyst przygotowaniem do uroczystości Zesłania Ducha Świętego

Akatyst, od greckiego akathistos (nie siedzieć), to hymn liturgiczny śpiewany na stojąco, rozpowszechniony szczególnie w Kościołach wschodnich. Śpiewa się go ku czci Chrystusa, Maryi, męczenników. Wśród akatystów, ten poświęcony Duchowi Świętemu zajmuje szczególne miejsce. W Kościele katolickim śpiewa się go na podczas czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego.

Odpust Matki Bożej Łaskawej 12 maja 2018 r.

„Do tego miejsca chrześcijanin przychodzi, aby napełnić się Bogiem”.

Słowa wypowiedziane podczas homilii czwartkowej Eucharystii, bardzo dobitnie oddają przeżywanie przez wiernych parafii Chmielnik oraz przybyłych pielgrzymów uroczyste dni związane z obchodami odpustowymi. Zgromadzeni przed wizerunkiem Matki Bożej Łaskawej, przez kolejne dni od 10 maja przygotowywali się na jak najowocniejsze przeżycie tego świętego czasu.