Wydarzenia z życia parafii

Dzień Skupienia kandydatów do bierzmowania

W sobotę w uroczystość Niepokalanego Poczęcia 08 grudnia br. odbył się Dekanalny Dzień Skupienia dla kandydatów do Bierzmowania. Do naszego sanktuarium przybyła młodziez z Zabratówki, Woli Rfałowskiej, Błędowej Tyczyńskiej i Budziwoju. Cały program w którym uczestniczyła nasza młodzież przygotowali wikariusze naszego dekanatu.

Był to czas modlitwy uwielbienia, świadectwa Michał Pax Bukowski, znanego rapera  i konferencji mających przybliżyć działanie Ducha Świętego w życiu każdego człowieka. Zwieńczeniem tego dnia, była adoracja Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski.

Mikołaj 2018

Peregrynacja relikwii Św. Stanisława Kostki

W diecezji rzeszowskiej trwa peregrynacja relikwii Św. Stanisława Kostki, po parafiach posiadających wspólnoty Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Takie nawiedzenie przeżywał Chmielnik 28 listopada br..

Rok 2018 jest obchodzony w Kościele w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki i związany jest 450-tą rocznicą jego śmierci.

Pogrzeb śp. ks. Augustyna Szczepanika

Msza św. pogrzebowa za dusze śp. Ks. Augustyna Szczepanika odbyła się w parafii pw. św. Karola Boromeusza w Wołowie 12 listopada, a bezpośrednio po niej złożono ciało zmarłego kapłana archidiecezji wrocławskiej na miejscowym cmentarzu komunalnym. Z uwagi jednak na bliskie relacje biskupa świdnickiego ze zmarłym kapłanem, to on przewodniczył  liturgii pogrzebowej.

100 rocznica odzyskania niepodległości

W niedzielę, 11 listopada 2018 r. w całym kraju przeżywaliśmy jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W Chmielniku centralne uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się przed odrestaurowanym pomnikiem poległych żołnierzy w czasie I-ej wojny światowej oraz wojny z bolszewikami.

Niedziela Powołaniowa

W niedzielę (04.11 br.) większa część wspólnoty Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie udała się do parafii dekanatów głogowskiego i tyczyńskiego, żeby tam dzielić się doświadczeniem swojego powołania.

W wyjazdach powołaniowych wzięli udział klerycy od trzeciego roku wzwyż. Trójosobowym delegacjom przewodził jeden z księży diakonów. Taka grupa dotarła także do Chmielnika.

Konsekracja osoby poświęconej Bogu

Bp Jan Wątroba przewodniczył 07 października kolejnemu w historii diecezji obrzędowi konsekracji dziewic. Podczas liturgii w chmielnickim sanktuarium na pytanie rzeszowskiego biskupa: „Czy chcesz być konsekrowana i zaślubiona naszemu Panu, Jezusowi Chrystusowi, Synowi Bożemu?”  młoda kobieta odpowiedziała twierdząco. Konsekrowana dziewica otrzymała obrączkę i brewiarz, a po liturgii rozdała pamiątkowe obrazki.

Jubileusz 25-lecia działalności Domu Pomocy Społecznej im. Św. O.Pio

Dnia 24 września miały miejsce uroczyste obchody Jubileuszu 25-lecia Domu Pomocy Społecznej Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Chmielniku. Uroczystości rozpoczęły się powitaniem gości w budynku DPS-u, przez ks. Kustosza Mariusza Cymbała, proboszcza. Księża Biskupi poświęcili nową nastawę ołtarzową.

16 lat w DPSie w Chmielniku.

W tym roku odeszła do Sarcza, nas nasza Kochana Siostra Manuela, która przez szesnaście lat pracowała  w Domu Pomocy Społecznej im. Ś. O. Pio, a dziewięć lat pełniła z całym oddaniem zadanie Dyrektora tego Domu.

Dzień 30 sierpnia 2018 był dniem oficjalnych podziękowań Siostrze Manueli za jej nieocenioną dla nas posługę. Na Mszy świętej z udziałem Mieszkańców, Pracowników, Wolontariuszy, której przewodniczył Ksiądz prałat Tadeusz Wołosz – długoletni kapelan Domu - dziękowaliśmy Panu Bogu za wspólnie przeżyty czas z S. Manuelą.