Dom Rekolekcyjny

Przez stulecia mieszkańcy Chmielnika i okolic wierzyli głęboko, że Maryja, wybrała to miejsce, aby udzielać łask. Niestety okoliczności zewnętrzne sprawiły, że dopiero 4 maja 1997 roku obraz Matki Bożej Łaskawej został uznany za cudowny i odbyła się jego koronacja.

W duchu wdzięczności za ten dar parafia ofiarowała na ręce Ojca Świętego Jana Pawła II dawną plebanię z przeznaczeniem dla Kościoła diecezjalnego jako dom formacji i miejsce rekolekcji. Dokonało się to na lotnisku w Krośnie, w czasie pielgrzymki papieskiej do Polski.

Od tego momentu przyjeżdżają tu ludzie, aby w ciszy przeżywać swoje rekolekcje przy Sercu Maryi, naszej Matki. Dom Parafialny stał się szkołą. Na początku Społecznym Liceum Ogólnokształcącym z dyrektorem P. Zenonem Fajgerem, a później także Gimnazjum Społecznym. Organem prowadzonym jest Stowarzyszenie „Trzeźwa Gmina”, które dzierżawi budynek szkolny.

To miejsce wybrali sobie neprezbiterzy diecezji rzeszowskiej, którzy przeżywaj tutaj obecnie swoje Dni Skupienia.

Obecnie Dom rekolekcyjny posiada 25 miejsc noclegowych, kaplicę, jadalnie z kuchnią i salę spotkań. W 2013 roku rozpoczęto jego rozbudowę.
Serdecznie zapraszamy wszystkich spragnionych kontaktu z Bogiem na rekolekcje i Dni Skupienia.