Zapowiedzi wydarzeń

Lutowy wieczór uwielbienia

Praktyka I-ych Piątków i Sobót miesiąca

Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc – czytamy w komunikacie Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Episkopatu nt. praktyki pierwszych piątków i pierwszych sobót miesiąca w okresie epidemii.

Dyspensa od niedzielnej Eucharystii

W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (w naszej świątyni 26 osób), Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

Przygotowanie do I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej

W związku z zagrożeniem epidemicznym, zawieszamy do odwołania  wspólnotowe przygotowanie do poszczegónych sakramentów. Bliższe ogłoszenia po wprowadzeniu lub cofnięciu przepisów państwowych.