Zapowiedzi wydarzeń

Dzień Świętości Życia

W poniedziałek, 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Ten dzień, jest także czasem szczególnej modlitwy o świętość życia, a zwłaszcza tego najbardziej zagrożonego.
Na Mszach św. o godz. 6.30 i 17.00 podejmiemy dzieło Duchowej Adopcji.
Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, w której będziemy modlić się o szacunek dla życia.
Zachęcamy wszystkich parafian do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji.

PRZYGOTOWANIE DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

TERMINARZ:

27.03 Katechezy w grupach

03.04 Egzamin parafialny w grupach

24.04 Egzamin parafialny poprawkowy (dla chętnych, po Mszy Świętej wieczornej)

26.04 Egzamin dekanalny

30.04 Spotkanie z delegatem Ks. Biskupa ds. bierzmownaia na Mszy Świętej o godz. 18.00

07.08 Spotkanie formacyjne (próba, po Mszy Świętej o godz. 18.00)

08.05 Sakrament pokuty i pojednania przed sakramentewm bierzmownia i odpustem parafialnym w  godz. 16.30-18.00.

09.05 Sakrament bierzmowani, którego udzieli J.E. Ks. Bp Kazimierz Górny na Mszy Świętej o godz. 18.00

Wieczór Uwiebienia

Zapraszamy na Modlitewne Wieczory Uwielbienia, które odbywają się w naszym sanktuarium raz w miesiącu. Najbliższe już 29 marca. Trwając przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie, będziemy wspólnie uwielbiać Go słowami modlitwy, radosnym śpiewem i adorując Go w ciszy.

Czym jest modlitwa uwielbienia?

Msze Święte z udziałem dzieci

Msze Święte z homiliami dla dzieci, są nazywane często Mszami dla dzieci. Msza jest ciągle taka sama. Różni się oprawą liturgiczną. Często uczestnicy nazywają je „Mszą rodzinną”, gdyż cała rodzina, każdy na swój sposób w niej uczestniczy. W naszym sanktuarium, takie Msze Święte są celebrowane raz w miesiącu (II niedziela miesiąca). W następujących terminach:

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.