Spotkanie rodzin wielodzietnych

Tradycyjne spotkanie rodzin z racji Święta Młodzianków, miało miejsce 27 grudnia br.. Caritas Diecezji Rzeszowskiej zorganizowała je tym razem w Chmielniku w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Z zaproszenia do wspólnego kolędowania skorzystało 34 rodziny z Chmielnika, Woli Rafałowskiej, Błędowej Tyczyńskiej, Zabratówki i Borówek, posiadające co najmniej czwórkę dzieci.

Świętowanie rozpoczęło się Uroczystą Eucharystią, której przewodniczył bp Edward Białogłowski. Koncelebrowali z Nim: ks. Marcin Jaracz – diecezjalny duszpasterz rodzin, ks. Stanisław Słowik – dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. dr Piotr Potyrała – referent Caritas i ks. Mariusz Cymbała – proboszcz parafii.

Biskup w homilii powiedział m.in. „Boże Narodzenie to święta rodzinne. W dniu wczorajszym zwolennicy szatana użyli argumentu siły – kamieni, wobec diakona Szczepana. Dziś Kościół czci św. Jana Apostoła, który wytrwał do końca przy Mistrzu i otrzymał od Niego szczególny dar – Maryję”. Mówił dalej kaznodzieja zwracając się do rodzin, że  „życie małżeńskie to droga miłości. Dziękujemy za miłość, którą Bóg rozlał w waszych sercach. Przez urodzenie dzieci bierzecie udział w stwórczej mocy Boga. Często rodziny wielodzietne naznaczone są łaską powołania do życia kapłańskiego i zakonnego. Pani Łaskawa polecamy Ci rodziny tu i w diecezji”. Wszyscy zgromadzeni modlili się także za Pasterza diecezji bpa Jana – Solenizanta dnia dzisiejszego.

Na zakończenie Eucharystii biskup udzielił każdej rodzinie specjalnego błogosławieństwa.

Drugim punktem spotkania była agapa — uczta miłości w Domu Parafialnym. Rozpoczęła się kolędowaniem szkolnego zespołu. Następnie wszyscy zostali ugoszczeni po staropolsku: każdy otrzymał ciepły posiłek, słodycze, owoce i napoje. Po posiłku każda rodzina otrzymała także paczki z artykułami żywnościowymi, środkami czystości i obuwiem.

W zorganizowanie spotkania włączył się Parafialny Zespół Caritas, młodzież ze Szkolnego Koła Caritas, LSO i KSM, a uczestnikami spotkania byli również Wójt Gminy i kierownik GOPS. Caritas dziękuje wszystkim za pomoc.

Kategoria: