XXVIII Niedziela zwykła - 13.10.20204 r

1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Dzień Papieski. Z tej okazji są zbierane ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży. Dzisiaj także imieniny Ks. Biskupa Edwarda – polecamy Go w naszych modlitwach. U nas dodatkowa Msza Święta o godz. 13.00.
  2. Dziś we wszystkich kościołach w Polsce, tradycyjne liczenie wiernych.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Józefa  – P. Edward Kawalec
    11.15 różę Św. Antoniego – P. Tadeusz Kozłowski
    Prośba o rozpoczęcie wcześniej różańca, będą uczone pieśni
  4. Jutro Dzień Nauczyciela – w modlitwie pamiętajmy o naszych nauczycielach, wychowawcach i katechetach, którzy kształtowali nasze człowieczeństwo. Nabożeństwo różańcowe prowadzą nauczyciele.
  5. We wtorek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa – Ogólnopolski Dzień Dziecka Utraconego. Dzień ten ma przypominać o problemach rodziców po stracie dziecka oraz przywołać pamięć wszystkich dzieci zmarłych na każdym etapie życia, z jakiegokolwiek powodu. Będziemy polecać na różańcu rodziny, które traciły dziecko. Po Mszy wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu.
  6. W piątek św. Łukasza, modlimy się za Pracowników Służby Zdrowia. Od godz. 16.30 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, a później Msza Święta.
  7. Nowenna do świętych patronów diecezji, w sobotę po Mszy porannej.
  8. W przyszłą niedzielę na Sumie – chrzty. Katecheza dla rodziców i chrzestnych piątek po Mszy Świętej.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny. Składka na remont kościoła.
  10. W kościele Świętym, bardzo starą formą pomocy duszom w czyśćcu cierpiącym są „wypominki”. Na ołtarzach są wyłożone kartki zaduszkowe, które czytelnie wypełniamy i składamy w zakrystii, albo na tacę w kopercie.
  11. W zakrystii są do nabycia Kalendarze Rolników w cenie 25 zł.
  12. Także w przyszłą niedzielę Św. Jana Kantego – odpust w Błędowej Tyczyńskiej, uroczysta Suma o godz. 11.00 — Ks. Proboszcz i parafianie serdecznie zapraszają.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Kielnarowej z nr 139 – 150 „b” za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Kielnarowej z nr  151 – 159 „b”.
  14. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Barbary Kozioł. Modlimy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek….