V Niedziela zwykła - 28.04.2024 r.

1. Do grona ministrantów zostaną przyjęci dzisiaj dotychczasowi kandydaci, na Mszy Świętej o godz. 9.15.
  2. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej – wieczór uwielbienia. Serdecznie zapraszamy do udziału.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Częstochowskiej  – P. Marta Lampart
    11.15 różę Św. Barbary – P. Krystyna Dzierżak
    Dziękujemy rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania za dar ołtarza – nową, białą kapę liturgiczną.
  4. Jutro w liturgii św. Katarzyny ze Sienny – patronki Europy oraz przeżywamy Dzień męczeństwa polskiego duchowieństwa w czasie II-iej wojny światowej.
  5. W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy porannej do nabożeństwa majowego.
  6. W środę  rozpoczynamy Nabożeństwo Majowe. Nabożeństwo będzie w dni powszednie o godz. 17.30 — przed wieczorną Mszą Świętą, a w niedzielę i święta o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, które będą otrzymywać kolorową naklejkę. Zachęcamy aby tradycyjnie śpiewać majówki przy kapliczkach.
  7. W środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.  Zapraszamy na Mszę Święta wieczorną o trzeźwość naszych rodzin i Ojczyzny.
  8. We czwartek  Dzień Flagi narodowej, prosimy wywiesić flagi.
  9. W piątek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte w naszej parafii jak w każdą niedzielę. W tym dniu odpust w Błędowej i Matysówce. Uroczyste Msze Święte o godz. 11.00. Proboszczowie i Parafianie, serdecznie zapraszają. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  10. Zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ w piątek po Mszy Świętej o godz. 9.15.
  11. Chorych odwiedzimy wyjątkowo w sobotę po Mszy Świętej porannej (rejon ks. Proboszcza i ks. Jakuba).
  12. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy i katecheza dla rodziców i chrzestnych — w środę po Mszy wieczornej.
  13. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne. U nas dodatkowa Msza Święta z udziałem dzieci o godz. 13.00.
  14. „Bóg zapłać” rodzicom młodzieży przystępującej do sakramentu bierzmowania za posprzątanie kościoła, placu oraz wykoszenie traw. W sobotę prosimy rodziny od 363 – 369 „a”.
  15. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Stanisława Łazarz i śp. Stanisław Zaborowski. Modlimy się o zbawienia Ich dusz. Wieczny odpoczynek…