V Niedziela Wielkiego Postu - 17.03.2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela w tradycji chrześcijańskiej nosi nazwę „Niedzieli Czarnej”. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  2. Przeżywamy rekolekcje wielkopostne jako renowację misji. Zachęcamy do licznego udziału, a w naszych modlitwach pamiętajmy o Księdzu Rekolekcjoniście.
  3. Zapraszamy dzisiaj rodziny na Gorzkie Żale – zachęcamy do modlitwy o dobrą spowiedź dla parafii.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Wspomożenia Wiernych  – P. Alicja Szczepanik
    11.15 różę Św. Anny– P. Helena Sitarz
  5. Program rekolekcji: W poniedziałek o godz. 6.30 Msza Święta. Różaniec o 7.30 o godz. 8.00 Msza Święta z nauką ogólną i nabożeństwo pokutne. Dzieci do klasy V zapraszamy w poniedziałek na godz. 15.30. Po nauce będzie dla nich oraz dla starszych dzieci kl. VI-VIII Nabożeństwo Słowa, a po nim nauka dla starszej młodzieży ze SP.  O godz. 17.45 koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta z nauką ogólną  Po Niej nauka misyjna dla rodziców. Zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20.00
    We wtorek Msza Święta o godz. 6.30 bez kazania. O godz. 8.00 Msza Święta z nauka ogólną. Spowiedź od godz. 9.00 – 12.00 z przerwą od 10.30 do 11.00. Po południu o godz. 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i spowiedź w godz. 15.30 – 18.00 z przerwą 16.30 – 17.00. Bardzo prosimy o skorzystanie w tym dniu z sakramentu pokuty, będzie wielu księży. Prosimy nie odkładać tego na później. Oczyszczenie duszy, to warunek dobrze przeżytych rekolekcji.
  6. We wtorek o godz. 18.00 Msza Święta z nauką ogólną i modlitwy za zmarłych.W środę Msza o godz. 6.30 bez kazania. Różaniec o godz. 7.30 i o godz. 8.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji. O godz. 10.00 Msza Święta dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia. O godz. 17.45 Koronka i 18.00 Msza Święta na zakończenie rekolekcji. Każdy, kto uczestniczył w rekolekcjach na ich zakończenie może uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami.
    We wtorek i środę składkami na Mszach Świętych możemy wesprzeć dzieła Misjonarzy MB Saletyńskiej – Seminarium w Krakowie, misje i Sanktuarium.
  7. Trwamy w nowennie do Św. Józefa oraz za Ojczyznę. W piątek nowenna do Św. Jana Pawła II w sobotę do Św. O. Pio.
  8. We wtorek uroczystość Św. Józefa. Modlimy się za mężczyzn i nasze rodziny oraz Kościół Święty.
  9. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom na wyposażenie salki. W poprzednią niedzielę zebraliśmy 13 089 zł. i 4 922 zł poprzez portal „zrzutka”.  Niech Bóg Wam błogosławi za ten dar serca.
  10. Kancelaria nie będzie czynna w Wielkim Tygodniu. Chrzty w Wigilię Paschalną i Poniedziałek wielkanocny oraz I-ą niedzielę kwietnia. Zapisy do chrztu i katecheza we czwartek po Mszy wieczornej. Zapraszamy rodziców i chrzestnych ze wszystkich wymienionych terminów.
  11. W piątek Droga Krzyżowa po Mszach Świętych – rano i wieczorem.
  12. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Msza Święta.
  13. Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 18.00.
  14. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy o godz. 9.15. Rozpoczniemy liturgię — na ołtarzu polowym. Gorzkie Żale o godz. 15.30. Składka na Gorzkich Żalach, tak jak dzisiaj, na kwiaty do Bożego Grobu.
  15. Zespół „Gratia” zaprasza w przyszłą niedzielę na wieczór uwielbienia, po Mszy Świętej popołudniowej.
  16. W tym roku z przyczyn od nas niezależnych, nie organizujemy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
  17. Młodzież z KSM-u sprzedaje w przyszłą niedzielę palmy wielkanocne.
  18. Komisariat Policji w Tyczynie prowadzi postępowania, gdzie pokrzywdzonymi są osoby w podeszłym wieku. Sprawcy wykorzystując ich ufność i łatwowierność, podszywają się pod członka rodziny i wyłudzają znaczne sumy pieniędzy. W związku z tym Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że policjanci jak i inne służby nie proszą nigdy o przekazanie pieniędzy. Sygnały o próbach wyłudzenia płyną także z naszej parafii. Bądźmy bardzo roztropni.
  19. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 310 „a”– 323 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 325 – 335 „a”.
  20. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Adolfa Jaworska i Edward Paluch. Módlmy się za zbawienie Ich dusz. Wieczny odpoczynek…