Niedziela Św. Rodziny - 31.12.2023

1. Dziś ostatni dzień Starego Roku, uroczystość Świętej Rodziny. Msze Święte do południa jak w każdą niedzielę. O godz. 14.00 Eucharystia i nabożeństwo na zakończenie roku. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
  2.  Jutro uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki — Nowy Rok oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie będzie nieszporów. Jest to uroczystość, obowiązkowa. Każdy katolik pod grzechem śmiertelnym, ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W czasie świąt prosimy chętnych czcicieli Maryi o prowadzenie różańca, a w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Michała – P. Tadeusz Majewski
    11.15 różę Św. Kazimierza – P. Władysław Cwynar
  4. We wtorek po Mszy wieczornej katecheza dla dorosłych w auli Domu Parafialnego.
  5. W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy porannej do wieczornej.
  6. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy popołudniowej adoracja — „Godzina Święta”.
  7. W I-y piątek miesiąca po Mszy Świętej porannej odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i Msza Święta, po której zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  8. W sobotę uroczystość Objawienia Pańskiego zwane w polskiej tradycji – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W ramach nieszporów o godz. 15.30 nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Na wszystkich Mszach poświęcenie kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że mieszkańcy tego domu podobnie jak Mędrcy ze Wschodu są wyznawcami Jezusa Chrystusa i Go kochają. Składka na potrzeby misji. Przed Mszami program kolędników misyjnych. W tym roku pragniemy wesprzeć dzieci w Kolumbi.
    Jest to uroczystość obowiązkowa, tzn. każdy pod grzechem śmiertelnym, ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W tym dniu wypada rocznica święceń naszych księży biskupów: Kazimierza i Edwarda, modlimy się w ich intencji. Uroczysta Msza Święta w katedrze o godz. 17.00.
    W celu podkreślenia misyjnego charakteru święta, na Mszach Świętych, procesja z darami będzie miała uroczysty charakter.
  9. Trwa wizyta duszpasterska – „kolęda”.
    Wtorek (02.01) 16.00 -21.00
    Jeden Ksiądz - Potoki od rdz. Kmiotków, Ziajów i Szalonych do głównej drogi na Lisi Kąt od Szydełko do rdz. Pyziak
    Drugi Ksiądz - Domy za Szkołą SP3 od Pyziaków, następnie od rdz. Nizioł, Jaworskich do Nazimek (182)
    Środa (03.01): 16.00-21.00
    I Ksiądz – Bucznik, Lisi Kąt od rdz. Oczoś do Kołodziej
    II Ksiądz – Średnica od rdz. Balawender, Pańsksie od rdz. Kotarba w kierunku mostu
    III Ksiądz – Pańskie od rdz. Oborskiej w kierunku Średnicy
    Czwartek (04.01): 16.00-21.00
    I Ksiądz – Czarna w kierunku Rozlewni
    II Ksiądz – Chmielnik przy głównej drodze od rdz. Jaworskich w stronę Czarnej
    III Ksiądz –Działy na Zawodziu od rdz. Kozaków do Biśtów
  10. Wspólnota KSM-u będzie rozprowadzać kredę i kadzidło w święto Trzech Króli, przed Mszami.
  11. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrztu Pańskiego, kończy się okres Bożego Narodzenia. Kolędy śpiewamy tradycyjnie do 02.02. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 197 – 212 za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  214– 223.