IV Niedziela Wielkiego Postu - 10.03.2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetare”, to znaczy radości. Dzisiaj o godz. 15.30 Gorzkie Żale i adoracja krzyża dla dzieci.
  2. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć remont salki parafialnej. Zapraszamy do jej zwiedzenia i na poczęstunek — po Mszach Świętych.
  3. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom ciastek  i placków. Niech Bóg Wam błogosławi, za dobre i ofiarne serce.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Matki Kościoła  – P. Anna Ziaja
    11.15 różę MB Królowej Korony Polskiej– P. Stanisława Szczepańska
  5. Rozpoczynamy dzisiaj nowennę do Św. Józefa. Codziennie na Mszach Świętych wieczornych, w niedzielę po Mszy o godz. 9.15. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja i Via zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  7. Dzień modlitwy za papieża Franciszka i Ojczyznę, w środę po Mszy porannej.
  8. Chrzty w przyszłą niedzielę. Zapisy i katecheza przedchrzcielna we czwartek po Mszy wieczornej.
  9. W piątek po Mszy Świętej porannej i wieczornej Droga Krzyżowa.
  10. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, o godz. 18.00 Msza Święta i Droga Krzyżowa.
  11. W sobotę rozpoczniemy renowację misji świętych. Modlimy się za Ks. Zygmunta Tokarza saletyna, naszego rekolekcjonistę.
  12. W sobotę o godz. 18.00 Msza Święta z nauką na rozpoczęcie rekolekcji – zapraszamy wszystkich. Po Eucharystii nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
    Niedziela – nauki ogólne na wszystkich Mszach Świętych. Po Mszy Świętej o godz. 7.15 nauka stanowa dla kobiet, po 9.15 nauka stanowa dla młodzieży (kl. VIII, szkoła średnia, studenci i młodzież pracująca), po 11.15 nauka stanowa dla ojców i mężów. O godz. 15.30 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne. Po Gorzkich Żalach Msza Święta z nauką ogólną. Zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20.00.
  13. W sobotę rozpoczniemy w Polsce Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego; w naszej parafii będziemy ją przeżywać w czasie nowenny do św. Józefa.
  14. Przyszła  niedziela w liturgii Kościoła jest określana jako „Niedziela czarna” — zasłaniamy krzyże i wizerunki Chrystusa na znak wkraczania w czas coraz intensywniejszej pokuty. Składka inwestycyjna na remont kościoła. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Bożego Grobu.
  15. Spowiedź parafialna odbędzie się w przyszły wtorek (tj. 19.03). Bardzo prosimy, aby skorzystać w tym terminie z sakramentu pokuty i pojednania.
  16. Drużyna dziewcząt w piłce siatkowej KSM-u w zawodach diecezjalnych zajęła II miejsce. Składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.
  17. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 306– 309 „c” za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 310 „a” – 323.