II Niedziela zwykła - 14.01.2023 r.

1. Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe, a w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Krzysztofa – P. Zygmunt Czarnota
    11.15 różę Św. Antoniego – P. Tadeusz Kozłowski
  2. Opłatek dla Akcji Katolickiej, Caritasu, Grupy modlitewnej Św. O. Pio, Koła Przyjaciół Radia Maryja, we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  3. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Będziesz miłował Pana, Boga swego…,a swego bliźniego jak siebie samego”. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych ważnych aspektach naszego chrześcijańskiego życia, jakim jest wzajemna solidarność i jedność.
  4. W piątek Uroczystość św. Józefa Sebastiana Pelczara, głównego patrona diecezji. W naszej katedrze zostanie odprawiona o godz. 18.00 uroczysta Msza św., której przewodniczył będzie ks. Bp Jan Wątroba. W tym dniu, na terenie naszej diecezji, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza Święta.
  6. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy  i katecheza dla rodziców i chrzestnych w czwartek po Mszy wieczornej. tym tygodniu ciąg dalszy „Wizyty duszpasterskiej”:
    Poniedziałek: 16.00-21.00
    Kielnarowa od sklepu w kierunku „Centrum” — I Ksiądz jedną stroną drogi, II Ksiądz drugą strona drogi
    III Ksiądz — Domy przy „Kalwarii” domy koło „Centrum” i domy w kierunku na Kielnarową
  7. Wtorek: 16.00-21.00
    Domy na „Górce przy kościele”
  8. Gdyby ktoś był nieobecny w domu w czasie wizyty duszpasterskiej, istnieje możliwość zaproszenia księdza na „kolędę” w tym tygodniu. Można tego dokonać w zakrystii u ks. Jakuba (791728388).
  9. W najbliższą niedzielę zapraszamy na wspólne kolędowanie do naszego sanktuarium po Mszy wieczornej – czyli godz. 17.00. U nas składka inwestycyjna, na remont kościoła.
  10. Dzień Babci w najbliższą niedzielę, a w poniedziałek (przyszły) Dzień Dziadka. Pamiętajmy w modlitwie o nich, także i za tych którzy odeszli. Tak wiele im zawdzięczamy. Niech naszym podziękowaniem będzie wspólna modlitwa.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 224 – 228 za posprzątanie kościoła, odśnieżenie placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  229– 238.