XXIV Niedziela zwykła - 10.09.2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę, beatyfikacja rodziny Ulmów z Markowej o godz. 10.00. Zachęcamy do łączenia się z uroczystością przez transmisję telewizyjną.
  2. W kościele w Polsce rozpoczynamy dzisiaj XIII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”. Zachęcamy do modlitwy za dzieci i młodzież, szczególnie w Dni Kwartalne tzw. „suche dni” – środa piątek i sobota.
  3. W naszej parafii, dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz.13.00.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Franciszka – P. Józef Kwiatkowski
    11.15 różę Św. Józefa – P. Edward Kawalec
  5. We wtorek wspomnienie Matki Bożej Rzeszowskiej. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Radia Via — we wtorek po Mszy wieczornej.
  6. W środę dzień modlitwy w intencjach Ojca Świętego i Ojczyzny.
  7. We czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do modlitwy indywidualnej i w rodzinach, przed przydrożnymi krzyżami.
  8. W piątek wspomnienie MB Bolesnej. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta. W tym dniu rozpoczęcie Triduum przed świętem Stanisława Kostki.
  9. W przyszłą niedzielę chrzty na Mszy Świętej o godz. 9.15. Zapisy i katecheza w czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy pielgrzymów z Matysówki na Mszy Świętej o godz. 11.15. Prosimy zostawić dla pielgrzymów główną nawę.
  11. Rozpoczynamy, po wakacyjnej przerwie spotkania grup duszpasterskich. Zapraszamy:
    * Liturgiczna Służbę Ołtarza w poniedziałek po Mszy wieczornej
    * Kandydatów do bierzmowania w środę po Mszy wieczornej
    * Scholę w środę o godz. 17.00
    * Młodzież z KSM-u w piątek po Mszy wieczornej
  12. Zbiórka kandydatów na ministrantów w piątek po Mszy wieczornej w Domu Parafialnym. Zapraszamy chłopców pragnących służyć Bogu.
  13. W tygodnikach katolickich specjalny dodatek dotyczący rodziny Ulmów – zachęcamy do zakupu.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 43 „a” – 51  za posprzątanie kościoła,  placu, oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. Jubilatom za ofiarowane kwiaty W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 52– 58 „f”. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.