VII Niedziela zwykła - 19.02.2023 r.

1. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczyna się 56 Tydzień Trzeźwości pod hasłem: „Ku trzeźwości z Kościołem”. Tradycyjnie do puszki z prośbami do Matki Bożej można składać na karteczkach ze swoimi postanowieniami trzeźwościowymi na Wielki Post. Składka dzisiejsza inwestycyjna – na remont kościoła. Dzisiaj nowenna do świętych patronów diecezji rzeszowskiej, po Mszy Świętej o godz. 7.15.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę Św. Jadwiga – P. Stanisława Kaplita
    11.15 — Akcja Katolicka
  3. Akcja Katolicką i Zespół Caritas zapraszamy na spotkanie formacyjne we wtorek po Mszy wieczornej.
  4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna ona 40-to dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale) także dzieci, które będą otrzymywać naklejki.
  5. W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 9.15 i o godz. 17.00. Można także pobrać popiół dla nieobecnych, jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. Kancelaria w tym dniu nieczynna.
  6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Nie ma w tym dniu dyspensy. Jednocześnie przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu obowiązuje zakaz uczestnictwa w zabawach.
  7. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i łaskę dobrego przeżycia rekolekcji, które w naszej parafii będą w dniach 24 — 28 marca br.
  8. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami.
  9. W tym czasie, na Mszach wieczornych, będziemy wygłaszać krótkie homilie.
  10. Nowenna do św. Jana Pawła II w środę po Mszy Świętej wieczornej, a do Św. O. Pio we czwartek, po Mszy porannej.
  11. Rodziców dzieci przygotowujących się do I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej zapraszamy na katechezę we czwartek po Mszy wieczornej.
  12. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych (porannej i wieczornej).
  13. W piątek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 17.00. Później Eucharystia i Droga Krzyżowa.
  14. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30,  adoracja krzyża dla kobiet.
  15. W piątek w Rzeszowie Droga Krzyżowa ulicami miasta o godz. 18.00. Rozpoczęcie przy krzyżu koło zamku.
  16. Parafia w Tyczynie od I-ej niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie kurs przedmałżeński, w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.
  17. Caritas Diecezji rzeszowskiej zwraca się z prośbą, aby 1,5 procent z podatku przekazać na dzieła charytatywne Kościoła. Caritas wspiera skomplikowane operacje, pomaga w rehabilitacji, zakupie sprzętu, prowadzi 14 specjalistycznych placówek, udziela pomocy poszkodowanym. Ulotki są na stoliku pod chórem.
  18. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 489 „a” -520 za posprzątanie kościoła, ofiarowane kwiaty oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 523 – 542.