V Niedziela Wielkanocna - 07.05.2023 r.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc maj: „O nowe powołania kapłańskie i zakonne”. O godz. 13.00 dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe. Składka na Seminarium Duchowne.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę P. Jezusa Miłosiernego – P. Anna Kmiotek
    11.15 różę NSPJ – P. Anna Szydełko
  3. Jutro w liturgii św. Stanisława biskupa – patrona Polski, modlimy się za naszą Ojczyznę.
  4. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej, katecheza dla dorosłych.
  5. W piątek zapraszamy na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem od godz. 16.30. Nabożeństwo majowe o godz.17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 17.00. Po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 udamy się na cmentarz, aby nieść pomoc naszym zmarłym. Bardzo prosimy o wcześniejsze uporządkowanie cmentarza.
  6. W sobotę rozpoczniemy nasz odpust parafialny. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Majówka o godz. 17.30. Uroczystej Sumie o godz. 11.00 przewodniczyć będzie J. E. Ks. Biskup Krzysztof Chudzio z Przemyśla.
  7. W sobotę na Mszę Świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klasy IV – wypada I-a rocznica Komunii Świętej. Prosimy rodziców, aby przyprowadzić dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia.
  8. Zapraszamy na odpust Straż Matki Bożej Łaskawej w strojach letnich, zespoły ludowe, harcerzy i zuchy. Prosimy, aby wszystkie chorągwie i feretrony były niesione w czasie procesji.
  9. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej o godz. 19.00 maryjny wieczór uwielbienia – „Zaadresowani”, aż do Apelu Jasnogórski o godz. 21.00, na ołtarzu polowym. Serdecznie zapraszamy.
  10. Przyszła niedziela – II dzień odpustu. Uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.15 przewodniczyć będzie O. Grzegorz Kluz — przeor z Borku Wielkiego, który w czasie odpustu będzie głosił Słowo Boże. Po Mszy Świętej procesja z kopią obrazu Matki Bożej Łaskawej.
  11. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na starożytny śpiew ku czci NMP – „Akatyst”.
  12. Dzisiaj ostatni dzień zgłaszania chętnych na udział w uroczystości beatyfikacyjnej rodziny Ulmów w Markowej - 10 września br. Zgłoszenia w zakrystii.
  13. Trwają także zapisy na pielgrzymkę autokarową do Medjugorie.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 742 – 748, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W piątek prosimy rodziny z Chmielnika z nr 749  – 756. Kwiaty są już zamówione.