Poniedziałek Wielkanocny - 10.04.2023 r.

1. Do naszej wspólnoty parafialnej życzenia przysłali: Księża Biskupi, Seminarium, Caritas, Pracownicy Kurii Diecezjalnej, Senatorowie, Posłowie, S. Prowincjalna Felicjanek, władze samorządowe. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
  2. Drugi dzień świąt poświęcony modlitwie za Katolicki Uniwersytet Lubelski. Taca z każdej Mszy Świętej jest przeznaczona na KUL.
  3. Dzisiaj Msze Święte jak w niedzielę, nie ma Mszy popołudniowej. Trwamy w nowennie do Bożego Miłosierdzia.
  4. Pragniemy złożyć szczere wyrazy podziękowania Wam kochani Parafianie i przybyli Goście, że przez tak liczny i pobożny udział podczas Triduum Paschalnego, potwierdziliście że jesteście dziećmi Bożymi i pragniecie wśród świata być świadkami Chrystusowego Zmartwychwstania.
  5. Dziękujemy bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie i pomogli nam głębiej przeżyć dni Triduum Paschalnego. Dziękujemy Panom Kościelnym i Organiście, za wytrwałą posługę. Młodzieży za Młodzieży z KSM-u za prowadzenie czuwań modlitewnych, posługi liturgiczne i pomoc przy tworzeniu Bożego Grobu i Ciemnicy. Ministrantom i lektorom za przepiękną posługę przy ołtarzu i obecność na czuwaniach. Chórowi za uświetnienie liturgii. Dziękujemy za adoracje w Ciemnicy i przy Bożym Grobie, w ciągu dnia, przez poszczególne Róże Żywego Różańca. Dziękujemy Straży Matki Bożej Łaskawej za obecność przy Grobie Pańskim i ubogacenie procesji rezurekcyjnej. Dziękujemy wszystkim tym osobom, które niosły obrazy, feretrony, chorągwie, figury. Szczególnie Paniom z Koło Gospodyń, które poprzez stroje regionalne przypominamy o naszych korzeniach. Zespołowi Caritas za przygotowanie chlebków. Wszystkim za wszystko mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.
  6. „Bóg zapłać” za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu siostrom z róży: P. Maria Pietras, P. Bronisława Szyszka, P. Maria Jaworska i P. Krystyna Grządziel; oraz wielu innym osobom, które złożyły swój dar na ten cel, często w nie podpisanych kopertach.
  7. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Józefa Sebastiana Pelczara – P. Jan Jaworski
    11.15 różę Św. Michała Archanioła – P. Tadeusz Majewski
  8. Przypominamy, że Msze Święte wieczorne są o godz. 18.00.
  9. Katecheza dla dorosłych, we wtorek po Mszy wieczornej.
  10. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza Święta. Z okazji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  11. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 18.00.
  12. Najbliższa niedziela kończy oktawę obchodu Świat Wielkanocnych. Jest w liturgii Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Przed Mszą pod chórem będą wystawione koszyki, aby można składać skarbonki z jałmużną wielkopostną. W czasie procesji z darami, zostaną zaniesione do ołtarza, jako nasz dar dla najuboższych. U nas dodatkowa Msza dla dzieci o godz. 13.00.
  13. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy i katecheza we czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Składka inwestycyjna w przyszła niedzielę — na remont kościoła.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 678 – 704, za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 705  – 720.W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisław Pajda. Modlimy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…Poniedziałek Wielkanocny 0 10.04.023