IV Niedziela Wielkiego Postu - 19.03.2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Laetare”, to znaczy radości. Dzisiaj o godz. 15.30 Gorzkie Żale i adoracja krzyża dla dzieci. Składka dzisiejsza inwestycyjna na remont kościoła.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 parafialny zespół Caritas
    11.15 różę Św. Moniki – P. Maria Dzierżak
  3. Jutro liturgiczna uroczystość Świętego Józefa, przeniesiona z dzisiejszej niedzieli. Jest to dzień modlitw za Kościół, rodziny, robotników i rzemieślników, za ojców i mężów.
  4. Akcję Katolicka i Caritas zapraszamy na spotkanie we wtorek poMszy Świetej wieczornej.
  5. Na stoliku pod chórem zostały wyłożone deklaracje Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy do włączenia się w to piękne dzieło. Odebranie przyrzeczeń w uroczystość Zwiastowania na Mszy porannej i wieczornej.
  6. Katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej we czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  7. W piątek po Mszy Świętej porannej, Droga Krzyżowa.
  8. W piątek rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Modlimy się za Ks. Krystiana Charchuta z Wrocławia, naszego tegorocznego rekolekcjonistę.
  9. W piątek na godz. 15.00 zapraszamy dzieci ze Szkoły Podstawowej kl. I-IV. Po nauce będzie dla nich oraz dla starszych dzieci kl. V-VIII  Droga Krzyżowa, a po niej nauka dla młodzieży z SP. W sobotę tak samo.
  10. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, a godz. 18.00 Msza Święta z nauką na rozpoczęcie rekolekcji – zapraszamy wszystkich. Po Eucharystii Droga Krzyżowa na Kalwarii, proszę przynieść świece (jeśli będzie pogoda).
    W sobotę, o godz. 6.30 Msza Święta bez kazania, od godz. 8.00 spowiedź, a o godz. 8.30 Msza Święta dla osób, chorych, starszych; a później nabożeństwo z Lourdes. Prosimy, aby umożliwić chorym, uczestnictwo w tym nabożeństwie. Po Mszy odwiedzimy chorych przed świętami w domach – nie będzie już odwiedzin w kwietniu. Dodatkowe zapisy w zakrystii. Ks. Tomasz odwiedzi swój rejon w piątek od godz. 8.30.
    Msza Święta z nauką rekolekcyjną w sobotę o godz. 18.00, po niej nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Po Mszy Świętej wieczór uwielbienia i modlitwy wstawiennicze o uzdrowienie duszy i ciała, do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00.
    Niedziela – nauki ogólne na wszystkich Mszach Świętych. Po Mszy Świętej o godz. 7.15 nauka stanowa dla kobiet, po 9.15 nauka stanowa dla młodzieży (szkoła średnia, studenci i młodzież pracująca), po 11.15 nauka stanowa dla ojców i mężów. O godz. 15.30 Gorzkie Żale i kazanie pasyjne.
  11. Przyszła  niedziela w liturgii Kościoła jest określana jako „Niedziela czarna” — zasłaniamy krzyże i wizerunki Chrystusa na znak wkraczania w czas coraz intensywniejszej pokuty. Składka na ogrzewanie kościoła za sezon zimowy.
  12. Spowiedź parafialna odbędzie się w przyszły poniedziałek (tj. 27.03). Bardzo prosimy, aby skorzystać w tym terminie z sakramentu pokuty i pojednania.
  13. Caritas sprzedaje paschałki i baranki wielkanocne (do nabycia w zakrystii).
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 598 – 612 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę  prosimy rodziny z Chmielnika z nr 613 - 634.
  15. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Krystyna Kłósek. Módlmy się za zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek…