Bogurodzicy - 01.01.2023 r.

1. Dziś uroczystość Bogurodzicy. Zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne. Intencja na styczeń: „O pokój na świecie”. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu …” odpust pod zwykłymi warunkami.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W uroczystość Objawienia prosimy chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Wniebowziętej – P. Maria Pietras
    11.15 różę  Św. O. Pio – P. Magdalena Domagalska
  3. W tym tygodniu wypada I- czwartek, po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu – tzw. „Godzina Święta”.
  4. W piątek uroczystość Objawienia Pańskiego zwane w polskiej tradycji – Trzech Króli. Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie ma nieszporów. Na wszystkich Mszach poświęcenie kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że mieszkańcy tego domu podobnie jak Mędrcy ze Wschodu są wyznawcami Jezusa Chrystusa i Go kochają.
  5. Składka na potrzeby misji. Przed Mszami program kolędników misyjnych. W tym roku pragniemy wesprzeć dzieci w Papui Nowej Gwinei.  Jest to uroczystość obowiązkowa, tzn. każdy pod grzechem śmiertelnym, ma obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej.
  6. W tym dniu wypada rocznica święceń naszych księży biskupów, modlimy się w ich intencji. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W celu podkreślenia misyjnego charakteru święta, na Mszach Świętych, procesja z darami będzie miała uroczysty charakter.
  7. W I-y piątek miesiąca od 13.00 odwiedzimy chorych, ze względu na święto. Spowiedź na wszystkich Mszach Świętych. Zmiana „bilecików” straży honorowej NSPJ, po Mszy Świętej popołudniowej.
  8. W sobotę Msza Św. o godz. 17.00 i nowenna do Matki Bożej.
  9. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  10. Trwa wizyta duszpasterska:
    Poniedziałek: 16.00-21.00
    I Ksiądz — Górny Chmielnik wzdłuż drogi od Rozlewni do 127
    II Ksiądz — Zawodzie od rdz. 212 do 224”c”
    III Ksiądz — Pańskie od rdz.404 do 342
    Wtorek: 16.00-21.00
    I Ksiądz — Górny Chmielnik wzdłuż drogi od 126 do 107
    II Ksiądz — Zawodzie (20 numerów) od 225a do 236
    III Ksiądz — Pańskie (20 numerów) od 341 do 345 c
    Środa 16.00-21.00
    I Ksiądz — Górny Chmielnik wzdłuż drogi od 106 do 93a
    II Ksiądz — Zawodzie (20 numerów) do końca
    III Ksiądz — Pańskie (20 numerów) od 349 do krzyża jubileuszowego
    Czwartek 16.00-21.00
    I Ksiądz — Górny Chmielnik wzdłuż drogi od 93 do 78
    II Ksiądz — Potoki od Potoki
    III Ksiądz — Lisi Kąt od zakretu do SP2
    Sobota 8.30-21.00
    Chmielnik wzdłuż drogi — I Ksiądz jedna strona drogi drugi Ksiądz druga od 75a i 77a do kościoła
    III Ksiądz — Lisi Kąt od SP2  do kościoła
  11.  „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 366 – 371 „a”, za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 371 „b” – 385 „f”.