30.04.2023 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj 60 Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne, obchodzony pod hasłem: „Powołani w Kościele”. Wspieramy modlitwą powołanych do służby Bożej i modlimy się o dar nowych i świętych powołań, szczególnie z naszej parafii.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Bł. Jerzego Popiełuszki – P. Stanisław Tereszkiewicz
    11.15 różę Św. Franciszka – P. Józef Kwiatkowski
  3. Od jutra nabożeństwa majowe. Zapraszamy do udziału: dzieci (będą otrzymywać naklejki), młodzież i starszych — w dni powszednie w tym tygodniu po Mszy Świętej; ok. godz. 18.30, a w niedzielę o 15.30.
  4. W wtorek  Dzień Flagi narodowej, prosimy wywiesić flagi.
  5. W środę uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu odpust w Błędowej (godz. 11.00) i Matysówce (godz. 12.00). Proboszczowie i Parafianie, serdecznie zapraszają.
  6. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy parafii i  świata.
  7. W piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe i Msza Święta.
  8. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej, szczególnie rodziny spodziewające się potomstwa lub pragnące tę łaskę wyprosić, w sobotę o godz. 18.00.
  9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Dodatkowa Msza Święta o godz. 13.00 dla dzieci niepełnosprawnych z terenu Gminy i ich rodzin.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim Panom, którzy podjęli się renowacji  krzyża na Kalwarii.
  11. Na stoliku pod chorem są wyłożone książeczki z bajką dla dzieci i nie tylko o zagubionej owcy.  Cena 10 zł., prosimy wrzucać do puszki.
  12. W kancelarii parafialnej lub w zakrystii prosimy o zgłaszanie chętnych na udział w uroczystości beatyfikacyjnej rodziny Ulmów w Markowej - 10 września br. celem zamówienia kart wstępu do sektorów, kart parkingowych na samochody osobowe i chętnych do wyjazdu autokarem. Można to uczynić do następnej niedzieli w łącznie.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 739 – 740 „f”, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 742  – 748.