XXXII Niedziela zwykła -06.11.2022 r.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na listopad: „Módlmy się za zmarłych z naszych rodzin i za dusze w czyśćcu cierpiące”. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  2. Ofiarami do puszek możemy dodatkowo wesprzeć nasze Seminarium w ramach jesiennej zbiórki płodów rolnych.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę Św. Dominika – P. Stanisław Chmiel
    11.15 różę Św. Krzysztofa – P. Zygmunt Czarnota
  4. Katecheza dla dorosłych we wtorek po Mszy wieczornej.
  5. Spotkania Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via, w związku z katechezami dla dorosłych, będą w IV wtorek miesiąca.
  6. W środę święto Bazyliki Laterańskiej, matki wszystkich Kościołów świata — modlimy się za Ojca Świętego.
  7. Wiele osób pragnie modlić się za zmarłych poprzez Liturgię Uświęcenia Czasu. Zapraszamy więc w każdy czwartek listopada na nieszpory za zmarłych o godz. 19.00.
  8. W piątek  święto Niepodległości. Modlimy się za naszą Ojczyznę. Msze Święte o godz. 6.30 i 17.30 z kazaniem. Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domów flagami państwowymi. Ksiądz biskup udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych pod zwykłymi warunkami – modlitwa w intencji Ojca Świętego.
  9. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe, a później Msza Święta.
  10. W sobotę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej po Mszy Świętej wieczornej, szczególnie dzieci przygotowujące się do I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej, gdyż otrzymają książeczki. Po nowennie katecheza dla rodziców.
  11. Jak informowaliśmy, koszt wywozu śmieci z cmentarza nieustannie wzrasta. Opłaty z okazji budowy nagrobków nie pokrywają nawet połowy tej kwoty. Sterty śmieci rosną. W poprzednia sobotę, w ciągu 6 h złożono ok 5000 l.  Dlatego, jak co roku, prosimy o dodatkową składkę — w przyszłą niedzielę — na utrzymanie cmentarza. Prosimy o zrozumienie i ofiarność.
  12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku będziemy się modlić za Ukrainę. Zbiórka do puszek na ten cel.  U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 291 – 302, za posprzątanie kościoła, placu, zagrabione liście, i złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 303 – 308 „d”.