XXIII Niedziela zwykła - 04.09.2022 r

1. Dziś na Jasnej Górze Ogólnopolskie Dziękczynienie za tegoroczne plony. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom za udział w dożynkach diecezjalnych. Dzisiaj dodatkowa Msz Święta ślubna o 14.00.
  2. Dzisiaj u nas zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na wrzesień: „Módlmy się o dobre wychowanie dzieci i młodzieży”. Składka na Seminarium Duchowne.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe w tym tygodniu. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Królowej Korony Polskiej – P. Stanisława Szczepańska
    11.15 różę Św. Anny – P. Helena Sitarz
  4. We czwartek święto Narodzenia NMP zwane w polskiej tradycji: Matki Bożej Siewnej — poświęcenie zboża do siewu na Mszach Świętych: porannej i wieczornej.
  5. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kolejny Tydzień Wychowania. Dodatkowa msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Zapraszamy do udziału.
  7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy pielgrzymów z Matysówki na Mszy Świętej o godz. 11.15. Prosimy zostawić dla pielgrzymów główną nawę.
  8. Wspólnota KSM-u 18+, będzie miała swoje spotkania  w I i III niedzielę miesiąca o godz. 19.00. Zapraszamy do udziału.
  9. Rozpoczynamy, po wakacyjnej przerwie spotkania grup duszpasterskich. Zapraszamy:
    * Liturgiczna Służbę Ołtarza w poniedziałek po Mszy wieczornej
    * Kandydatów do bierzmowania w środę po Mszy wieczornej
    * Scholę w środę o godz. 17.00
    * Młodzież z KSM-u w piątek po Mszy wieczornej
  10. Zbiórka kandydatów na ministrantów we czwartek o godz. 17.00 w salce na plebanii. Zapraszamy chłopców pragnących służyć Bogu.
  11. Parafia w Matysówce zaprasza dzisiaj na Mszę polową o godz. 15.00 w miejscu śmierci por. Jana Bałdy.
  12. We środę i czwartek (7 — 8 września) dwudniowy odpust M.B. w Hyżnem. Środowej Mszy odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie Ks. Abp Adam Szal. Szczegóły na plakacie.
  13. Także w przyszłą niedzielę uroczystości u O.O. Bernardynów w Rzeszowie, ku czci Matki Bożej patronki miasta. Szczegóły na plakacie.
  14. Tygodnik „Niedziela” jest połączony z nowym pismem „Bliżej życia wiarą”. Cena egzemplarza 10 zł.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 197 – 207 za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 208 – 222.