XXII Niedziela zwykła - 28.08.2022 r.

1. Dzisiaj w katedrze — Diecezjalne Dziękczynienie za tegoroczne plony. Uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie dożynek parafialnych i odpustu Św. Bartłomieja. Dziękujemy za piękne wieńce dożynkowe i obecność: Panom i Paniom w strojach ludowych, dzieciom z Komunii i Rocznicy wszystkim niosącym feretrony i sztandary, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym oraz całej służbie liturgicznej wraz z młodzieżą z KSM-u.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe w tym tygodniu. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Matki Kościoła – P. Anna Ziaja
    11.15 różę Św. Kingi – P. Krystyna Grządziel
  4. Z okazji 30-lecie utworzenia diecezji rzeszowskiej odbywa się peregrynacja figury Matki Bożej Fatimskiej w naszych parafiach. Z tej okazji przed Najświętszym Sakramentem, przez cały dzień, będziemy się modlić o pokój na świecie i nowe powołania kapłańskie i zakonne.
    Figurę powitamy we wtorek — 30 sierpnia o godz. 20.00 i po wprowadzeniu do świątyni będzie Msza Święta o powołania, zakończona Apelem Jasnogórskim. Nie będzie Mszy o godz. 18.00.
    W środę w godzinach porannych Figura będzie w DPS-ie.
    O godz. 9.30 Godzinki, a później Msza Święta (nie będzie Mszy o godz. 6.30). Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy do Mszy o godz. 18.00, przerywana modlitwą Anioł Pański o godz. 12.00 i Godziną Miłosierdzia o godz. 15.00. Nie będzie adoracji w piątek. Na adorację zapraszamy:
    11.00 – 12.00 Chmielnik od początku do Rozlewni
    12.00 – 13.00 Zawodzie, Niedybrze, Grabówka, Debrza, Kozia Góra, Droga na Magdalenkę, domy nad kościołem i koło Kalwarii
    14.00 – 15.00 Lisi Kąt
    15.30 – 16.30 Kielnarowa
    16.30 – 17. 30 Czarna, Jarząbki, Zaganianka
     O godz. 18.00 Msza Święta na zakończenie Nawiedzenia.
    Zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  5. Spotkanie scholii we wtorek o godz. 17.00.
  6. We czwartek – uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego Mszą Świętą o godz. 8.00. Zapraszamy Rodziców, Wychowawców, młodzież i dzieci. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.30. W tym dniu pamiętamy o ofiarach II wojny światowej w 83-tą rocznicę jej wybuchu i modlimy się o pokój na świecie.
  7. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy wieczornej – adoracja Najświętszego Sakramentu tzw. „Godzina Święta”.
  8. W pierwszy piątek miesiąca, po Mszy porannej odwiedzimy chorych w domach. Spowiedź od godz. 17.00. Jest to spowiedź na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. O godz. 18.00 Msza Święta i nabożeństwo pierwszopiątkowe, następnie zmiana „bilecików” Straży Honorowej NSPJ.
  9. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 18.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Po nowennie, procesja z kopią cudownego obrazu, wokół kościoła.
  10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne i cele diecezjalne.
  11. Parafialna pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki, rozpocznie się w niedzielę – 04.09 o godz. 4.00 z parkingu przed Rozlewnią. Kolejnych Pielgrzymów autokar zabierze spod młyna, a później z parkingu koło kościoła. Są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy do udziału.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 184 – 196 „a” za posprzątanie kościoła, placu, przycięcie drzew, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 197 – 207. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.
  13. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antoni Kalita. Módlmy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…