XXI Niedziela zwykła - 21.08.2022 r.

1. Składka dzisiejsza inwestycyjna na remont kościoła.
  2. Decyzją Księdza Biskupa odszedł od naszej wspólnoty Ks. Tomasz Wójcik do parafii Zagorzyce – Św. Piotra i Pawła. Dziękujemy mu za posługę i zapewniamy o modlitwie. Do naszej parafii został skierowany jako wikariusz Ks. Tomasz Sinicki. Witając Go w naszej wspólnocie parafialnej, życzmy wszelki Bożych łask i opieki Pani Łaskawej.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Narodzenia NMP – P. Stanisława Oczoś
    11.15 różę Św. Andrzeja Boboli – P. Maria Jaworska
    W dniu odpustu zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.
  4. W tym tygodniu Msze Święte rano i wieczorem. Kancelaria czynna: w czwartek po Mszy porannej, w piątek po Mszy wieczornej.
  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    poniedziałek – Matki Bożej Królowej
    wtorek — bł. Władysława Findysza, męczennika komunizmu
    środa – św. Bartłomieja, apostoła – dzień naszego parafialnego odpustu
    piątek – Uroczystość NMP Częstochowskiej
    sobotę – św. Monikę
  6. Jutro nowenna do Św. Jana Pawła II, a we wtorek do Św. O. Pio, po Mszy porannej.
  7. Spowiedź przed odpustem, we wtorek od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych z kazaniem w Sanktuarium i procesja na cmentarz. Bardzo prosimy uporządkować groby na cmentarzu, zadbać także o groby zapomniane.
  8. W środę odpust ku czci Św. Bartłomieja, patrona naszego kościoła parafialnego. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Na Sumę o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Ślawski, z KUL-u, zapraszamy: Straż Matki Bożej, Panie do niesienia obrazów, mężczyzn do chorągwi, ministrantów, zespoły ludowe, chór, dzieci do sypania kwiatów, dzieci z Komunii i Rocznicy w albach. Na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie wieńców dożynkowych.
  9. Odpust to darowanie kar za grzechy. Warunkiem tej łaski jest  odpuszczenie grzechów w sakramencie pokuty. Możemy zyskać odpust i ofiarować za siebie lub zmarłych. Prosimy dzieci i młodzież do spowiedzi we wtorek, wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny.
  10. Porządkując cmentarz, bardzo prosimy, aby trawy i zeschnięte wieńce wrzucać w wyznaczone miejsce. Nie wolno wkładać tam plastików, których miejsce jest w śmietniku. Do pojemnika „szkło” wkładajmy tylko szklane znicze. Troska o cmentarz, to sprawa nas wszystkich.
  11. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00 Msza Święta.
  12. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
  13. W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej diecezjalne dziękczynienia za dar chleba. Rozpoczęcie o godz. 11.00, uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem Bpa Edwarda Białogłowskiego.
  14. Sklepik z dewocjonaliami czynny w dniu odpustu.
  15. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki. Wyjazd 04.09 (niedziela) o godz. 4.00. Zapisy w zakrystii. Proszę podać numer PESEL do ubezpieczenia.
  16. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 174 „b” – 183 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 184 – 196 „a”.