XVIII Niedziela zwykła - 31.07.2022 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.30 Nabożeństwo przebłagalne za grzechy pijaństwa na rozpoczęcie miesiąca trzeźwości.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Rity – P. Krystyna Lampart
    11.15 różę Wszystkich Świętych – P. Stanisława Tereszkiewicz
  3. W tym tygodniu, Msze Święte tylko rano, w piątek i sobotę także i wieczorem. Kancelaria czynna w środę i czwartek po Mszy porannej; w piątek po Mszy wieczornej.
  4. W związku z rozpoczynającym się miesiącem abstynencji, Kościół prosi wszystkich o świadectwo trzeźwości. Swoje postanowienia można wrzucać na karteczkach do skrzyneczki z prośbami do Matki Bożej.
  5. We wtorek możliwość zyskania odpustu tzw. „Porcjunkuli” za nawiedzenie sanktuarium, pod zwykłymi warunkami.
  6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    czwartek – św. Jana Vianeya, patrona kapłanów
    sobota – święto Przemienienia Pańskiego
  7. Jutro rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach wojen, módlmy się o pokój na świecie.
  8. W I-y czwartek miesiąca po Mszy porannej adoracja Najświętszego Sakramentu – „Godzina Święta” – modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  9. W I-y piątek odwiedzimy rano chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe, Msza Święta  i zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  10. W sobotę nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Zapraszamy rodziny spodziewające się dziecka i te które pragnął tę łaskę wyprosić. Po Mszy procesja z kopią cudownego obrazu oraz modlitwa stanów. Serdecznie zapraszamy  do uczestnictwa.
  11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.
  12. W czwartek uroczystą Eucharystią o godz. 6.30 przed rzeszowską Farą rozpocznie się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do duchowej łączności poprzez transmisje radia diecezjalnego „Via”.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 151 „c” – 157 „a” za posprzątanie kościoła, placu, oraz za ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 158 – 160 „d”.
  14. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Jan Korbecki. Modlimy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…