XIX Niedziela zwykła - 07.08.2022 r.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc sierpień: „O trzeźwość rodzin, parafii i naszej Ojczyzny”. Składka przeznaczona na cele diecezjalne.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Rity – P. Małgorzaty Tereszkiewicz
    11.15 różę MB Nieustającej Pomocy – P. Lucyna Szpunar
  3. W tym tygodniu, Msze Święte tylko rano, w czwartek, piątek i sobotę także i wieczorem. Kancelaria czynna w środę i czwartek po Mszy porannej; w piątek po Mszy wieczornej.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    poniedziałek – Św. Dominika
    wtorek – Św. Benedyktę od Krzyża – współpatrona Europy
    środa – Św. Wawrzyńca, diakona
    czwartek – Św. Klary – założycielki klarysek
  5. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.
  6. W sobotę dzień modlitw za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.
  7. W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszym sanktuarium koncert w ramach Podkarpackiego Festiwalu Organowego. Przy organach zasiądzie P. Dariusz Ryś, a śpiewał będzie tenor — P. Piotr Kusiewicz. Rozpoczęcie o godz. 17.30. Zapraszamy do uczestnictwa.
  8. Odpust ku czci Matki Bożej w Borku Starym w najbliższą niedzielę. Uroczysta Msza Święta o godz. 17.00 z przeniesieniem figury Zaśnięcia.
  9. Zbliża się nasz odpust ku czci Św. Bartłomieja – 24 sierpnia – dzień wdzięczności za chleb i plony ziemi. Uroczysta Suma z procesją o godz. 11.00. Prosimy przygotować wieńce dożynkowe.
  10. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 158 – 160 „d” za posprzątanie kościoła, placu, oraz za ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 160 „e” – 174 „a”.