XII Niedziela zwykła - 19.06.2022 r.

1. Dzisiaj nabożeństwo ku czci NSPJ o godz. 15.30, w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej. Składka dzisiejsza inwestycyjna na remont kościoła.
  2. Zespół „Gratia” zaprasza dzisiaj na Mszę Świętą popołudniowa, a później na dziękczynne wysławianie Boga.
  3. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała. Rodzinom przygotowującym ołtarze, Panom ze Straży Matki Bożej, służbie liturgicznej, młodzieży z KSM-u, Paniom niosących feretrony, zespołowi tanecznemu, Panom niosącym chorągwie, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym oraz tym, którzy swoją obecnością wyrazili wiarę i miłość do Boga, który żyje pośród nas w Najświętszym Sakramencie jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. Dziękujemy także wszystkie dary złożone dla Ukrainy, zostały już przekazane do Caritasu.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Jan Bosko – P. Anna Kąkol
    11.15 różę Św. Kazimierz – P. Władysław Cwynar
  6. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do uczestniczenia w procesjach eucharystycznych, po Mszy Świętej wieczornej.
  7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    wtorek – Św. Alojzego Gonzagi, patrona ministrantów
    czwartek — narodzin Św. Jana Chrzciciela
    sobota — Niepokalanego Serca Maryi
  8. Spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  9. Nowenna do Św. Jana Pawła II w środę, a we czwartek do Św. O. Pio po Mszach porannych.
  10. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków, ziół i błogosławieństwo dzieci. Spowiedź na zakończenie roku w czwartek od godz. 17.15. Bardzo prosimy, aby młodzież i dzieci skorzystały z tej możliwości, aby z czystym sercem dziękowali za przeżyty rok szkolny i prosiły o szczęśliwe wakacje.
  11. W tym dniu także obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, a zmarłym upraszajmy wieczną nagrodę.
  12. Ministrantów zapraszamy na zbiórkę we czwartek po Mszy wieczornej.
  13. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  14. Zakończenie roku szkolnego w piątek — uroczystą Mszą Świętą o godz. 8.00. Nie będzie w tym dniu Mszy Świętej o godz. 6.30.
  15. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe, później Msza Święta. Członkowie Straży Honorowej NSPJ mogą zyskać odpust zupełny w tym dniu, pod zwykłymi warunkami.
  16. Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Łaskawej  w sobotę po Mszy Świętej wieczornej.
  17. W najbliższą niedzielę Słowo Boże będzie głosił ks. Marcin Duplaga o pomocy osobom uzależnionym Fundacji „Pomagam, bo kocham”. Ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć dzieło budowy Centrum Profilaktycznego dla Uzależnionych.
  18. Rozpoczęły się zapisy na Rzeszowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Można to uczynić tylko internetowo. Zapraszamy do wybrania się na pielgrzymi szlak.Duszpasterstwo „Tradycjonalistów”  odbywa pielgrzymkę do naszego sanktuarium. Msza Święta w rycie trydenckim w sobotę o godz. 11.00.
  1. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 96 – 102, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 102 „a” – 110.