Wniebowstąpienie Pańskie - 29.05.2022 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Składka na radio Via”.
  2. Trwa nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego połączona z nabożeństwami. Zachęcamy do udziału.
  3. Zespół „Gratia’ zaprasza dzisiaj po Mszy wieczornej na wieczór uwielbienia.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Faustyny – P. Zofia Czarnota
    11.15 różę Bł. Karoliny Kózka – P. Stanisława Szczepańska
  5. We wtorek święto Nawiedzenia NMP, zakończenie nabożeństw majowych.
  6. W środę Dzień Dziecka, modlimy się za wszystkie dzieci. Rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony czci NSPJ. Nabożeństwo czerwcowe po Mszach Świętych w dni powszednie, w piątek na zakończenie adoracji, a w niedzielę o godz. 15.30.
  7. Kandydatów do bierzmowania (klasa VII) zapraszamy w środę na Mszę Świętą nabożeństwo i  spotkanie formacyjne.
  8. We czwartek obchodzimy 31-ta rocznicę wizyty  Św. Jana Pawła II w Rzeszowie i dzień poświęcenia naszej katedry – matki wszystkich kościołów diecezjalnych.
  9. W tym tygodniu wypada I-y piątek miesiąca. Po godz. 8.00 odwiedzimy chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; w tym czasie spowiedź. O godz. 18.00  nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy Świętej zmiana bilecików straży honorowej NSPJ.
  10. Kościół od początku istnienia przed najważniejszymi uroczystościami trwał na modlitwie czuwania, na wzór Apostołów, które nazywano Wigiliami.  Kościół w Polsce przywraca ten starożytny zwyczaj. Zapraszamy na uroczystą Mszę Święta Wigilii Pentekostalnej w sobotę na godz. 18.00. Po Mszy procesja z kopią Obrazu Matki Bożej Łaskawej i zawierzenie poszczególnych stanów.
  11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, zwane w polskiej tradycji – Zielone Święta. Za odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu….” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka na cele diecezjalne. U nas zmiana tajemnic różańcowych.
  12. W tygodniku „Niedziela” artykuł o jubileuszu koronacji w Chmielniku. Zachęcamy do zakupienia.
  13. W sobotę święcenia kapłańskie w katerze rzeszowskiej o godz. 10.00. Polecajmy kandydatów do święceń naszej modlitwie.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 67-83, za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 83 „a” – 87 „b”.
  15. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta w kaplicy cmentarnej o godz. 14.00, rozpoczynająca pogrzeb: śp. Stefan Kuk. Modlimy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…