VIII Niedziela zwykła - 27.02.2022 r.

1. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczyna się 55 Tydzień Trzeźwości pod hasłem: „Posłani, trzeźwi, wolni”. Tradycyjnie do puszki z prośbami do Matki Bożej można składać na karteczkach ze swoimi postanowieniami trzeźwościowymi na Wielki Post.
  2. W związku z inwazją Rosji na Ukrainę Caritas organizuje zbiórkę do puszek dzisiaj po Mszach Świętych oraz w Środę Popielcową w ramach składki jako pomoc ofiarom wojny i uchodźcom.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Franciszka – P. Józef Kwiatkowski
    11.15 różę Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki  -  P. Stanisław Tereszkiewicz
  4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna ona 40 dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
  5. W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 6.30, 9.15 i o godz. 17.00. Można także pobrać popiół dla nieobecnych, jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. Kancelaria w tym dniu nieczynna.
  6. Ojciec Święty Franciszek, Popielec uczynił Dniem modlitwy i pokuty, w intencji pokoju na świecie. Zachęcamy do ofiarowania wszelkich umartwień w tej intencji. Na modlitwę indywidualną kościół będzie otwarty do godz. 12.00 i wieczorem do 19.30.
  7. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Nie ma w tym dniu dyspensy. Jednocześnie przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu obowiązuje zakaz uczestnictwa w zabawach.
  8. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i łaskę dobrego przeżycia misji, które w naszej parafii będą w dniach 07 — 13 maja br.
  9. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami. Z wyjątkiem IV niedzieli — niedzieli radości. W czasie Wielkiego Postu na Mszach wieczornych będziemy wygłaszać krótkie homilie.
  10. W tym tygodniu wypada I-y czwartek miesiąca. Po Mszy wieczornej  rozpoczęcie nowenny do św. Andrzeja Boboli o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  11. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych (porannej i wieczornej).
  12. W I-y piątek odwiedzimy chorych, po Mszy porannej i Drodze Krzyżowej.
  13. W piątek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi o godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe, później Eucharystia, Droga Krzyżowa i zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ. Jest to dzień wynagradzania za grzechy ludzi Kościoła.
  14. W piątek wypada dzień imienin Ks. Bpa  Kazimierza Górnego. Pamiętajmy o nim w modlitwach i wszystkich solenizantach.
  15. Serdecznie zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Łaskawej w sobotę o godz. 17.00, szczególnie rodziny oczekujące potomstwa oraz pragnące posiadać dzieci. Po nowennie spotkanie dla rodziców uczniów przygotowujących się I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej.
  16. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Gorzkie Żale o godz. 15.30, adoracja krzyża  dla matek i niewiast. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  17. Uruchamiamy po feriach, telefon przeznaczony do kontaktu w sprawie intencji mszalnych.
  18. W piątek w Rzeszowie Droga Krzyżowa ulicami miasta o godz. 1800 spod krzyża koło zamku.
  19. „Bóg zapłać” rodzinom z Obszarów Kielnarowskich z nr 182 – 195, za posprzątanie kościoła, placu ofiarowane kwiaty oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Obszarów Kielnarowskich z nr 196  – 210.
  20. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Antonina Kuna. Modlimy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek…