V Niedziela Wielkanocna - 15.05.2022 r.

1. Dziś kolejny dzień naszego odpustu parafialnego. Składka na remont kościoła.
  2. Dziękujemy ks. Michałowi za wygłoszone Słowo Boże.
  3. „Bóg zapłać” wszystkim parafianom za czynne włączenie się w przeżywanie odpustu i procesji eucharystycznej oraz godne przyjęcie Księży Biskupów. Szczególnie dziękujemy Służbie Liturgicznej, Straży Matki Bożej, orkiestrze, Paniom w strojach ludowych, zespołowi tanecznemu, Caritasowi, Akcji Katolickiej, młodzieży z KSM-u, harcerzom, rodzicom i dzieci z rocznicy, dzieciom sypiącym kwiatki i dająym znak dzwoneczkami oraz Panom Kościelnemu i Organiście.
  4. Dziękujemy za jubileuszowy dar ołtarza. Do sanktuarium ofiarowano 7 nowych białych ornatów. Niech Jezus błogosławi wszystkich ofiarodawców.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Łaskawej – P. Sylwia Rękas
    11.00 różę MB Królowej Rodzin – P. Władysława Ostrowska
  6. W liturgii wspominamy w poniedziałek- św. Andrzeja Bobolę – patrona Polski
  7. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczystość I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Rodziców i dzieci, prosimy, aby zgromadzili się przed kościołem wcześniej. Prosimy bardzo, aby ławki w nawie głównej zostawić dla rodziców dzieci z I-ej Komunii.
  8. Przypominamy prośbę Kościoła, aby w uroczystość Komunii nie podawać w domach alkoholu.
  9. Próby dla dzieci przygotowujących się do Pierwszego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej rozpoczną się w tym tygodniu w poniedziałek o godz. 18.30 (po Mszy i majówce).
  10. W środę odnowienie przymierza chrztu świętego dla dzieci, podczas Mszy Świętej wieczornej. Spowiedź w sobotę od godz. 17.00.
  11. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii, w środę po Mszy Świętej wieczornej.
  12. W piątek o godz. 16.30 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Eucharystia.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 53 — 66 za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium. Troskę o czystość naszej świątyni powierzamy rodzicom dzieci z Komunii.