Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 05.06.2022 r.

1. Dziś dopełnienie tajemnicy paschalnej i przekazanie jej w życie i działanie Kościoła. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na czerwiec: „O utrwalenie owoców misji parafialnych i wytrwanie w postanowieniach”. Składka na cele diecezjalne.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę MB Częstochowskiej – P. Marta Lampart
    11.15 różę Św. Łucji – P. Maria Tereszkiewicz
  4. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.15,  9.15 i  o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo czerwcowe.
  5. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach czerwcowych w kościele lub odmawiania litanii w domach.
  6. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo do NSPJ, później Msza Święta.
  8. Najbliższa niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto nie dopełnił i nie dopełni tego obowiązku do niedzieli, dopuszcza się grzechu śmiertelnego. U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  9. W lutym zimowy wiatr zerwał blachę na zwieńczeniu ściany frontowej naszego kościoła. Po oszacowaniu przez rzeczoznawcę strat, licznych odwołaniach, w poprzednim tygodniu naprawiono szkodę. Wkład parafii w szkodę to ok. 3.000,-. Dziękujemy prezesowi AJ Profibud za bezpłatne użyczenie zwyżki i wszelka pomoc.
  10. W związku z trwającą wojną na Ukrainie Caritas Polska organizuje akcję pomocy „Paczka dla Ukrainy”. W przyszłą niedzielę z tyłu kościoła będą wystawione kartony, do których można składać żywność długoterminową, środki medyczne i środki higieny. Dary te zostaną przekazane potrzebującym na Ukrainie. Włączmy się w tę akcję miłosierdzia.
  11. W przyszłą niedzielę odpust w Tyczynie. Uroczysta Suma o godz. 12.00, Ks. Proboszcz i parafianie, serdecznie zapraszają.
  12. Również w przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć remont Domu Rekolekcyjnego na Przybyszówce.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 83 „a’ – 87 „b”, za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 88 – 95.