Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 12.06.2022 r.

1. Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  2. Przed wejściem do kościoła są wystawione kosze na żywność długoterminową, środki medyczne i środki higieny jako pomoc potrzebującym na Ukrainie.
  3. Dzisiaj ofiarami do puszek możemy wesprzeć remont Domu Rekolekcyjnego na Przybyszówce.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Barbary – P. Krystyna Dzierżak
    11.15 różę Św. Moniki – P. Emilia Murias
  5. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritas, we wtorek  po Mszy Świętej wieczornej.
  6. We czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15, a po niej procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe i o godz. 16.00 Msza Święta. Zapraszamy do licznego udziału na Mszę o godz. 9.15. Niech udział w procesji będzie wyznaniem naszej wiary. W Boże Ciało nie będzie Mszy o godz. 11.15.
  7. Prosimy, aby nie stawiać samochodów na trasie przemarszu procesji. Bardzo prosimy o posługę Straż Matki Bożej Łaskawej w strojach letnich oraz Zespoły Ludowe. Prosimy zabrać chorągwie, feretrony. Zapraszamy mamy z dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci z Komunii i Rocznicy, scholę do niesienia różańca i korony MB.
  8. Prosimy o przygotowanie ołtarzy rodziny z Chmielnika:
  9.  I ołtarz – dom rdz. Kozaków – rdz 488 – 509 i rodziny, które identyfikują się z parafią
    II ołtarz – dom przy drodze na Magdalenkę – rdz 514-523 „a”
    III ołtarz – koło Domu Pomocy — rdz. 525 -536 „b”
    IV ołtarz — koło kościoła — rdz. 538 – 569
  10. Przez oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy wieczornej połączona z nabożeństwem czerwcowym, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.15. Zwracamy się z prośbą do dorosłych, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą oktawę znalazły się chętne osoby do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów figur. Za pobożny udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.
  11. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja, później Msza Święta.
  12. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy i katecheza w środę po Mszy wieczornej. Składka inwestycyjna na remont kościoła. Nowenna do świętych patronów diecezji na nieszporach.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 88 – 95, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 96 – 102.
  14. „Gość Niedzielny” wydał numer albumowy o cudach Eucharystycznych w cenie 12 zł. Zachęcamy do zakupu.
  15. We czwartek na osiedlu Sybiraków – Baranówka; koncert pieśni ewangelizacyjnych: „Jednego serca, jednego ducha”- serdecznie zapraszamy od godz. 19.00. Koncert będzie transmitowany przez Telewizję Trwam.
  16. Zapraszamy do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny 19.06 (w przyszłą niedzielę). Rozpoczęcie w kościele św. Jadwigi przy ul. Rejtana w Rzeszowie, o godz. 14.00 i przemarsz do Parku Papieskiego.
  17. Rada Rodziców i Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 3 zapraszają dzisiaj na Piknik Rodzinny do Błędowej Tyczyńskiej. Rozpoczęcie o godz. 14.00.
  18. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Augustyn Ziaja Módlmy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…