Niedziela Miłosierdzia - 24.04.2022 r.

1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Rozpoczynamy 78 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Dzień Dobra”. Składka dzisiejsza przeznaczona na Caritas diecezjalną. O godz. 15.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Skarbonki z jałmużną wielkopostną składamy do koszyków pod chórem, które w czasie procesji z darami zostaną złożone na ołtarzu.
  3. Dzisiaj, po Mszy wieczornej wieczór uwielbienia prowadzony przez zespół „Gratia”. Zapraszamy do uczestnictwa.
  4. Skarbnicy będą od dzisiaj roznosić zaproszenia do uczestnictwa w misjach parafialnych. Prosimy o ich przyjęcie. Pragniemy w ten sposób dotrzeć do każdego parafianina. Zaproszenia do odebrania w zakrystii.
  5. Dorosłą młodzież, która chce pogłębiać swoją wiarę zapraszamy do tworzącej się grupy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży dla osób powyżej 18 lat. Pierwsze spotkanie dzisiaj o godz. 18:30.
  6. Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę Św. Anny – P. Helena Sitarz
    11.15 różę MB Królowej Korony Polskiej -  P. Stanisława Szczepańska
    Prosimy o wcześniejsze rozpoczęcie modlitwy, bo będziemy się uczyć nowej pieśni.
  7. W liturgii w tym tygodniu wspominamy:
    poniedziałek — św. Marka Ewangelistę
    wtorek — Św. Wojciecha, patrona Polski
    piątek św. Katarzyny ze Sienny, patronki Europy
  8. We wtorek spotkanie przy „Święconce” dla Akcji Katolickiej, Caritasu i Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  9. W piątek od godz. 17.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza Święta.
  10. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Będzie to dzień czytania Pisma Świętego w naszym kraju. Zachęcamy, aby za pośrednictwem mediów włączyć się w tę akcję. U nas zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowe w Rzeszowie. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00, a na Mszy Świętej popołudniowej przyjęcie nowych ministrantów.
  11. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwa majowe o godz. 15.30. Zachęcamy do modlitwy, także przy kapliczkach.
  12. W związku z misjami i odpustem, chrzty w maju 01.05 i 29.05 na Mszach o godz. 11.15. Zapisy i katecheza na pierwszy termin w czwartek po Mszy wieczornej.
  13. Dziękujemy ministrantom i młodzieży z KSM-u za rozebranie Ciemnicy i Bożego Grobu.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 25 – 32 „a”, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 33  – 43.