Niedziela Chrztu Pańskiego - 09.01.0222 r.

1. W dniu dzisiejszym wspominając chrzest Pana Jezusa w Jordanie, chcemy podziękować Dobremu Bogu za dar sakramentu Chrztu Świętego, dzięki któremu zostaliśmy włączeni do wspólnoty Kościoła. Dzisiaj kończy się okres Bożego Narodzenia, ale kolędy będziemy śpiewać tradycyjnie do M.B. Gromnicznej.
  2. U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Dzisiaj ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć ministrantów za ich posługę.
  3. Młodzież z KSM-u zaprasza dzisiaj na przedstawienie: „Współczesne Jasełka” do auli Ekologicznej Szkoły Branżowej (Dom Parafialny) po Mszy Świętej wieczornej (około 17.15).
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz
    11.15 różę Bł. Karoliny Kózka  -  P. Stanisława Szczepańska
  5. Decyzją ks. Biskupa Ordynariusza podobnie jak w zeszłym roku nie odbędzie się tradycyjna wizyta duszpasterska – tzw. „kolęda”. Dlatego pragniemy zaprosić parafian na Mszę wieczorną i spotkania duszpasterskie wg poniższego układu:
    Poniedziałek (10.01) — Jarząbki, domy nad SP3, Czarna, Kozia Góra
    Wtorek (11.01) – Kielnarowa
    Środa (12.01) – Zaganianka, Średnica, Pańskie
    Czwartek (13.01) – Lisi Kąt, Bucznik, Potoki, Ukraina, Pole, Księżne Budy, Rzym. Grabówka, Debrza. Niedybrze, Zawodzie, Domy na „Górce” i koło Kalwarii
    Piątek (14.01) – Chmielnik wzdłuż drogi
  6. We czwartek modlimy się za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.
  7. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu.O godz. 17.00 Msza Święta.
  8. W przyszłą niedzielę chrzty. Katecheza i zapisy w sobotę po Mszy wieczornej i nowennie do Matki Bożej Łaskawej, na która serdecznie zapraszamy. Składka w przyszłą  niedzielę  — inwestycyjna na remont kościoła.
  9. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy wsparli przez kolędników misyjnym dzieci z Azji Środkowej w kwocie 3 849,40. Serdeczne „Bóg zapłać”  składamy ks. Wikariuszom, S. Katechetce i wszystkim dorosłym za przygotowanie programu misyjnego z poprzedniej niedzieli.
  10. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 740 – 744 „d”, za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 745 – 755 „e”.
  11. W tym tygodniu odbył się pogrzeb — śp. Alfreda Adamska. Modlimy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek …