IV Niedziela Wielkanocna - 08.05.2022 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Trwamy także w przeżywaniu misji parafialnych.
  2. W tym tygodniu Msze poranne o godz. 8.00 ( nie będzie o godz. 6.30!).
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. Do odmawiania różańca w czasie odpustu zapraszamy czcicieli Jezusa i Matki Bożej.
  4. Czynny jest sklepik parafialny – zachęcamy do zakupu krzyży, medalików oraz pamiątek ze srebrnego jubileuszu koronacji.
  5. Jutro uroczystość liturgiczna Św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski.
  6. W środę udamy się na cmentarz, prosimy o wcześniejsze uporządkowanie grobów.
  7. W piątek odwiedzimy chorych od godz. 8.30, ksiądz proboszcz od godz. 11.30. Chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii, których nie będzie można przywieść do kościoła na Msze dla chorych (nie dotyczy stałych).
  8. W sobotę odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Uroczysta Suma dziękczynna za dar koronacji o godz. 11.00 z udziałem Księży Biskupów. Po Mszy odbędzie się procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski o godz. 20.30.
  9. Przyszła niedziela – II dzień odpustu. Składka inwestycyjna na remont kościoła O godz. 11.15 uroczysta Suma z procesją z kopią cudownego obrazu i zawierzeniem stanów. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe. Słowo Boże w sobotę i niedziele wygłosi ks. Michał Bator, proboszcz parafii św. Michała w Rzeszowie.
  10. W sobotę na Mszę Świętą o godz. 11.00 zapraszamy dzieci klasy IV– wypada I-a rocznica Komunii Świętej. Prosimy rodziców, aby przyprowadzić dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Zapraszamy na odpust Straż Matki Bożej Łaskawej, zespoły ludowe, harcerzy i zuchy. Prosimy, aby wszystkie chorągwie i feretrony były niesione w czasie procesji.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 43 „b”– 52, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W czwartek wieczorem prosimy rodziny z Chmielnika z nr 53  – 66 (więcej numerów, bo dużo sprzątania przed odpustem; prośba o przybycie mężczyzn). Prośba do Rodziców Dzieci z I-ej Komunii, aby od wtorku rozpoczęli koszenie traw.
  12. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Janina Lampart i śp. Krzysztofa Czarnota Modlimy się o zbawienie Ich dusz. Wieczny odpoczynek…