IV Niedziela Adwentu - 18.12.2022 r.

1. Przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego poprzez nowennę do Dzieciątka Jezus, którą celebrujemy po Mszy porannej. Składka dzisiejsza inwestycyjna na remont kościoła.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W czasie świat prosimy chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej.
  3. We wtorek spowiedź w naszej parafii. Początek o godz. 9.30 — 12.00 z przerwą 10.30-11.00. Po południu od 16.00 do 19.00 z przerwą w czasie Mszy Świętej. Bardzo prosimy o skorzystanie za sakramentu pokuty, aby właściwe przeżyć święta Bożego Narodzenia. O godz. 9.00, na rozpoczęcie spowiedzi – nabożeństwo pokutne. Serdecznie zapraszamy Módlmy się w rodzinach o dobra spowiedź adwentową.
  4. W tym tygodniu, ze względu na spowiedzi w dekanacie, kancelaria nieczynna. W środę spowiedź w Tyczynie, a w czwartek w Budziwoju.
  5. W poniedziałek zapraszamy parafialny Zespół Caritas i Akcję Katolicką na spotkanie po Mszy Świętej wieczornej do salki na podcieniach.
  6. W środę po Mszy wieczornej katecheza dla dorosłych. Zapraszamy na nią, młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.
  7. W piątek adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, możliwość skorzystania ze spowiedzi dla osób przyjeżdzających z zagranicy i delegacji. O godz. 17.00 ostatnia w tym roku Msza Święta roratnia. Zachęcamy do uczestnictwa.
  8. W sobotę wigilia Bożego Narodzenia. Zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wieczerzy wigilijnej, podczas której odczytujemy fragment Ewangelii mówiący o Bożym Narodzeniu oraz modlimy się za żywych i umarłych, łamiemy się opłatkiem oraz składamy sobie życzenia. Podczas wieczerzy nie podajemy alkoholu. Msza Święta w Wigilię, tylko rano o godz. 6.30, po niej Nowenna do Matki Bożej Łaskawej. O północy Pasterka, podczas której wspominać będziemy Narodzenie Syna Bożego. Taca z Pasterki przeznaczona na Fundusz Życia, który finansuje Dom Samotnej Matki w Rzeszowie i udziela pomocy matkom znajdującym się w trudnej sytuacji.
  9. Nasz parafialny zespół „Gratia” zaprasza na modlitwę śpiewem przed Pasterką. Rozpoczęcie ok. godz. 23.15.W Boże Narodzenie i w Św. Szczepana. Msze Święte przed południem jak w każdą niedzielę, czyli: 7.15, 9.15, 11,15. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej.
  10. „Bóg zapłać” za ofiary na składane na remont kościoła, składane z okazji rozniesienia opłatków. „Bóg zapłać” wszystkim skarbnikom za rozniesienie opłatków i zebranie ofiar.
  11. Na Facebook`u parafialnym konkurs międzyszkolny na najładniejszy lampion adwentowy. Zachęcamy do głosowania.
  12. Rodzina chorej Poli składa podziękowanie za ofiarę 12. 945 zł na leczenie córki oraz dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę poprzez pieczenie placków.
  13. Na stoliku pod chórem bezpłatne zeszyty dla rodzin o nowym Roku Duszpasterskim. Prosimy, aby matki wzięły numer do swoich domów.
  14. Tygodniki katolickie: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”, z okazji świąt, są  numerami podwójnymi, dlatego kosztują więcej niż normalnie. Zachęcamy do lektury.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 348 „a” – 355 „a”, za posprzątanie kościoła, placu i złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 356 „a” – 365.
  16.