III Niedziela Wielkanocna - 01.05.2022 r.

1. Dzisiaj  rozpoczyna się XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego”. Jest to czas w którym chcemy bardziej zwrócić uwagę na rolę Słowa Bożego w naszym życiu i wierze. Zachęcamy, razem z biskupami naszej Ojczyzny, do czytania Pisma Świętego; indywidualnie i w rodzinach, szczególnie dzisiaj w VI Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja ma maj: „O dobre przeżycie i owoce misji świętych”. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta o godz. 13.00 dla dzieci. Na Mszy Świętej popołudniowej przyjęcie nowych ministrantów.
  3. Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę MB Bolesnej – P. Aleksandra Fuglewicz
    11.15 różę MB Wspomożenia wiernych -  P. Alicja Szczepanik
  4. Od dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Nabożeństwo będzie w dni powszednie o godz. 17.30 — przed Mszą Świętą, a w niedzielę i święta o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, szczególnie dzieci, które będą otrzymywać kolorową naklejkę.
  5. Jutro Dzień Flagi Narodowej, prosimy wywiesić flagi na naszych domach.
  6. We wtorek uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu odpust w Błędowej i Matysówce. Uroczyste Msza Święte o godz. 11.00. Księża Proboszczowie i Parafianie, serdecznie zapraszają.
  7. W tym tygodniu I-y czwartek miesiąca. Po Mszy wieczornej „Godzina Święta”.
  8. W piątek zapraszamy na modlitwę w ciszy przed Najświętszym Sakramentem od godz. 16.30 i możliwość skorzystania ze spowiedzi (spowiedź będzie w czasie misji), o godz. 17.30 nabożeństwo majowe, Msza Święta i zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  9. Chorych po domach odwiedzimy tydzień później — w czasie misji.
  10. W sobotę rozpoczniemy misje parafialne. To szczególny czas działania Jezusa w naszych sercach. Zapraszamy na Mszę Świętą na rozpoczęcie na godz. 18.00 Po Mszy nowenna do matki Bożej Łaskawej.
  11. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w polskim Kościele, Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. U nas kolejny dzień misji. Wszystkie Msze Święte z naukami ogólnymi. O godz. 18.30 dodatkowa Msza Święta dla młodzieży. (Zapraszamy starszych klasy Szkoły Podstawowej, młodzież ze szkół średnich i pracującą, studentów). O godz. 20.00 Apel Jasnogórski.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom i dzieciom za ofiary do skarbonek dla ludzi starszych tzw. „jałmużnę wielkopostną”.
  13. W czasie misji będzie działał sklepik.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 33 – 43, za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. Jubilatom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 43 „b”  – 52.
  15. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Władysława Siwiec. Modlimy się o zbawienia Jej duszy. Wieczny odpoczynek…