II Niedziela Bożego Narodzenia - 02.01.2022 r.

1. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium duchowne i cele diecezjalne. Intencja na styczeń: „ Módlmy się o pokój na świecie”.
  2. We czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w polskiej tradycji – Trzech Króli. Jest to uroczystość obowiązkowa, tzn. każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w Eucharystii pod grzechem ciężkim (śmiertelnym). Msze Święte jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko nieszporów. Na wszystkich Mszach poświęcenie kadzidła i kredy, którą oznaczamy drzwi naszych domów na znak, że mieszkańcy tego domu podobnie jak Mędrcy ze Wschodu są wyznawcami Jezusa Chrystusa i Go kochają. Składka na potrzeby misji.
  3. W tym roku nie było w naszych domach kolędników misyjnym, ze względu na przepisy sanitarne. Pragniemy wesprzeć dzieci z Azji Środkowej. Na Mszach Świętych o godz. 7.15, 9.15 i 11.15 programy misyjne, a po Mszach zbiórka do puszek na ten cel. Gdyby ktoś się chciał dołączyć do tej akcji, można uczynić to internetowo. Dla podkreślenia misyjnego charakteru tego święta, na Mszach Świętych, procesja z darami będzie miała uroczysty charakter.
  4. W tym dniu wypada rocznica święceń naszych księży biskupów: Kazimierza i Edwarda -  modlimy się w ich intencji. Msza Święta w katedrze w intencji jubilatów o godz. 12.00.
  5. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. W Trzech Króli prosimy chętnych do prowadzenia modlitwy różańcowej. A w przyszłą niedzielę zapraszamy:
      9.15 różę MB Różańcowej – P. Bronisława Szyszka
    11.15 różę Św. Faustyny  -  P. Władysława Sitarz
  6. W piątek po Mszy porannej odwiedzimy chorych. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe, Msza Święta, a po niej zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  7. W przyszłą niedzielę uroczystość Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Bożego Narodzenia. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego. U nas dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  8. Młodzież z KSM-u zaprasza na przedstawienie: „Współczesne Jasełka” w przyszłą niedzielę na aulę Ekologicznej Szkoły Branżowej (Dom Parafialny) po Mszy Świętej wieczornej (około 17.15).
  9. Wizyta duszpasterska tzw. „kolęda” nie odbędzie się w tradycyjnej formie, ze względu na przepisy sanitarne. W tym roku, odbędą się spotkania kolędowe po Mszy wieczornej od 10.01. Gdy ktoś chciał zaprosić kapłana osobiście — prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii w tym tygodni.
  1. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć ministrantów za ich posługę (na rekolekcje, wycieczki, spotkania formacyjne, zawody sportowe).
  2. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 733 – 739 „e”, za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 740 – 744 „d”.
  3. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Augustyn Kościółek. Modlimy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…