I Niedziela Wielkiego Postu - 06.03.20222 r.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc: „O nawrócenie grzeszników”. Nabożeństwo Gorzkich Żali o godz. 15.30. Składka na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  2. Tegoroczna dekoracja wielkopostna przed ołtarzem przypomina nam, że czas Wielkiego Postu to uświadomienie sobie swoich grzechów, nie tylko tych nazwanych przy ołtarzu — głównych, ale wszystkich, bo one doprowadziły do śmieci Jezusa. Dziękujemy S. Esterze za jej wykonanie.
  3. Przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu, jak w latach poprzednich, na Mszach wieczornych głosimy krótkie homilie.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę Najświętszego Serca Pana Jezusa – P. Anna Szydełko
    11.15 różę P. Jezusa Miłosiernego  -  P. Anna Kmiotek
  5. We wtorek – Dzień Kobiet. Módlmy się za wszystkie kobiety: o Boże błogosławieństwo dla nich, opiekę Matki Bożej Łaskawej i wierność w powołaniu. Po Mszy wieczornej spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja i Via.
  6. Spotkanie rodziców młodzieży przyjmujących w tym roku sakrament bierzmowania w środę po Mszy wieczornej.
  7. Od czwartku rozpoczniemy nowennę do Św. Józefa, na Mszach wieczornych. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa.
  8. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych, porannej i wieczornej.
  9. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 Eucharystia, a po niej Droga Krzyżowa.
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Obecnie na świecie pracuje ponad 2 tys. misjonarzy z Polski – wspierajmy ich modlitwą i ofiarą. Dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz. 13.00.
  11. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30,  adoracja krzyża dla ojców.
  12. W tym roku wielkopostne skarbonki Caritas, są wyłożone na stoliku pod chórem. Można je wziąć do domu i wspólnie z rodziną przez Wielki Post składać do nich dobrowolne ofiary. Jest to jedna z form jałmużny wielkopostnej. Skarbonki te przyniesiemy do kościoła w II Niedzielę Wielkanocną, czyli w Święto Miłosierdzia. Zostaną złożone w czasie Mszy Świętej jako nasz dar miłosierdzia. Od przyszłej niedzieli Caritas będzie rozprowadzał baranki wielkanocne (6 zł) i paschałki (10 zł).
  13. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom nowych obrusów ołtarzowych na Wielki Post.
  14. W ubiegłą niedzielę i w Popielec była prowadzona zbiórka Caritas na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. „Bóg zapłać” za złożone 18.000 zł (osiemnaście tysięcy) na ten cel. Nie ustawajmy w modlitwie o ustanie wojny i o pokój na Ukrainie.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Obszarów Kielnarowskich z nr 196 – 211, za posprzątanie kościoła, placu oraz złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Obszarów Kielnarowskich z nr 212  – 220 (do końca).