Chrystusa Króla - 20.11.2022 r.

1. Dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Po Mszy o godz. 11.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i litania do NSPJ. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
      9.15 różę Św. Franciszka – P. Józef Kowalski
    11.15 różę Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki – P. Stanisław Tereszkiewicz
  3. We wtorek nowenna do św. Jan Pawła II a w środę po Mszy porannej do św. O. Pio.
  4. We wtorek w liturgii Kościoła wspominamy św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej okazji polecajmy w modlitwach naszego Pana Organistę i wszystkich zaangażowanych w piękno liturgii: kantorów, scholę, zespół muzyczny.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja i Via zapraszamy na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej.
  6. Nieszpory za zmarłych, w czwartek po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie wypominkowym ok. godz. 17.45.
  7. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe, a później Msza Święta.
  8. Nowenna do Matki Bożej Łaskawej, w sobotę po Mszy wieczornej.
  9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas przygotowania na przyjście Pana oraz nowy rok duszpasterski.
  10. Zespół „Gratia” zaprasza na modlitwę uwielbienia w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00.
  11. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy złożyli ofiary do puszek na pomoc dla Ukrainy. Postanowiliśmy z Radą Duszpasterską, że nasz pomoc będzie nie jednorazowa, ale włączymy się akcję Caritas: „Rodzina Rodzinie”. Przez najbliższych sześć miesięcy będziemy wspierać starszą samotną osobę, podobnie jak pomagaliśmy rodzinie w Iraku.  Gdyby ktoś chciał się włączyć w tę akcję, swoje ofiary można wrzucać do skarbonki Caritas pod chórem (zostanie oklejona, gdy przyjdą materiały z Warszawy).
  12. W piątek odpust ku czci św. Katarzyny w Tyczynie. Ksiądz Proboszcz i Parafianie serdecznie zapraszają; Suma o godz. 11.00.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 309 – 318 „a”, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium.  W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 319 – 331 „b”.