Zesłanie Ducha Świętego - 23.05.2021 r.

1. Dziś dopełnienie tajemnicy paschalnej i przekazanie jej w życiei działanie Kościoła. Za odśpiewanie lub odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Michała Archanioła – P. Tadeusz Majewski
    11.15 różę Św. Bartłomieja – P. Józef Ziaja
  3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 7.15,  9.15 i  o godz. 18.00. Po Mszy Świętej wieczornej – nabożeństwo majowe.
  4. Dzieci, które dzisiaj po raz pierwszy w pełni uczestniczyły we Mszy Świętej, rozpoczynają „Biały tydzień”. Dziękujemy ich rodzicom za dar ołtarza – nowy mosiężny pulpit pod mszał.
  5. Spotkanie Akcji katolickiej i Caritasu we wtorek, po Mszy Świętej wieczornej w kościele.
  6. We czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Jest to dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo majowe, później Msza Święta.
  8. Najbliższa niedziela to uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres spowiedzi wielkanocnej. Kto nie dopełnił i nie dopełni tego obowiązku do niedzieli, dopuszcza się grzechu śmiertelnego. Składka na radio Via.
  9. W najbliższą niedziele nasz zespół „Gratia” zaprasza na Mszę Świętą popołudniowa, a później na dziękczynne wysławianie Boga.
  10. „Bóg zapłać” ” rodzicom dzieci z I-ej Komunii za posprzątanie kościoła, placu, skoszenie trawy wokół sanktuarium, piękne kwiaty przy ołtarzu, dekoracje. W sobotę prosimy rodziny z nr 235 „a’ – 243.