XXXIII Niedziela zwykła - 14.11.2021 r.

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako V Dzień Ubogich, pod hasłem: „Ubogich zawsze macie u siebie”. Składka na utrzymanie cmentarza. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć Kościół w Libanie, w ramach akcji „Solidarni z Kościołem Prześladowanym”. Informacje o tym na ulotkach i obrazkach pod chórem.
  2. Dzisiaj dodatkowa Msza Święta dla dzieci o godz.13.00.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Małgorzaty od NSPJ – P. Małgorzaty Tereszkiewicz
    11.15 różę MB Wniebowziętej – P. Maria Pietras
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    czwartek – Bł. Karoliny Kózka współpatronki naszej diecezji
    sobota – Św. Rafała Kalinowskiego, powstańca i karmelitę
  5. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu, we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  6. W piątek nowenna do świętych patronów diecezji. Od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo wypominkowe, a później Msza Święta,
  7. W sobotę na nowennę do Matki Bożej Łaskawej zapraszamy dzieci przygotowujące się do I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej, otrzymają książeczki na Mszy Świętej. Po nabożeństwie spotkanie dla rodziców.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Chrystusa Króla, kończymy kolejny rok liturgiczny. Po Mszy Świętej o godz. 11.15 nabożeństwo z litanią do NSPJ – można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. Również w przyszłą niedzielą chrzty. Zapisy i katecheza we czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Składka na remont kościoła.
  10. Zgodnie z poleceniem abpa Stanisława Gądeckiego, Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można złożyć ofiary do puszek na finansowanie działań pomocowych Caritas Polska na terenach przygranicznych.
  11. Uroczystość Chrystusa Króla jest świętem patronalnym KSM-u i Akcji Katolickiej. W Rzeszowie uroczysta Msza Święta w katedrze pod przewodnictwem Ks. Biskupa o godz. 12.00.
  12. Parafia PW. Bł. Władysława Findysza wraz z Księdzem Proboszczem składają podziękowanie za ofiarę 8286 zł na budujący się kościół.
  13. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 572 – 587, za posprzątanie kościoła, placu, zagrabione liście oraz złożona ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 590 – 608.

W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Józefy Lampart i Śp. Stanisław Filim. Modlimy się o zbawienie Ich dusz. Wieczny odpoczynek…