XXVIII Niedziela zwykła - 10.10.2021 r.

1. Dziś przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Z tej okazji są zbierane ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży. Szczegóły obchodów diecezjalnych na plakatach. Dzisiaj dodatkowe Msze Święte: z udziałem dzieci o godz. 13.00 i ślubna o godz. 14.30.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Antoniego   – P. Tadeusz Kozłowski
    11.15 różę Św. Krzysztofa  – P. Zygmunt Czarnota
  3. Spotkanie Koła Przyjaciół „Radia Maryja” i „Via” we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  4. W środę dzień imienin J.E. Ks. Bpa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o czcigodnym Solenizancie.
  5. We czwartek Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Na różańcu modlimy się za nauczycieli i pracownikach oświaty.
  6. W piątek od godz. 16.00 adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu. O godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe, a później Msza Święta. W tym dniu Kościół w Polsce będzie obchodził Dzień Dziecka Utraconego. Zapraszamy na różaniec rodziny, które straciły dziecko z jakiekolwiek powodu.
  7. W przyszłą niedzielę chrzty. Katecheza dla rodziców we czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Bardzo prosimy o wspólną troskę o nasz cmentarz parafialny. Prosimy, aby trawę, wieńce składać tylko w odpowiednim miejscu. Do stojącego kontenera wrzucamy tylko plastik i szkło. Prosimy o zadbanie o groby zapomniane i opuszczone. Ponawiamy serdeczną prośbę o zabieranie śmieci do domów, aby obniżyć koszty ich usuwania przez parafię. Wygląd cmentarza jest wizytówką parafii.
  9. W Watykanie rozpoczął się synod „Ku Kościołowi synodalnemu”. W naszej katedrze rozpoczęcie etapu diecezjalnego w najbliższą niedzielę o godz. 16.00. Szczegóły na plakatach.
  10. Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 440 — 451, za posprzątanie kościoła i placu. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 453 – 504 (tylko z naszej parafii). Kwiaty ofiarują nowożeńcy.
  11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Stanisław Klęsk, śp. Bolesław Dzierżak. Modlimy się o zbawienie Ich dusz. Wieczny odpoczynek…