XXIII Niedziela zwykła - 05.09.2021 r.

1. Dziś na Jasnej Górze Ogólnopolskie Dziękczynienie za tegoroczne plony. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom za udział w dożynkach diecezjalnych.
  2. Dzisiaj u nas zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na wrzesień: „Módlmy się o dobre wychowanie dzieci i młodzieży”. Składka na Seminarium Duchowne. Dzisiaj także, ofiarami do puszek, możemy wesprzeć emigrantów z Afganistanu.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Bł. Karoliny Kózka  – P. Stanisława Szczepańska
    11.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz
  4. W środę święto Narodzenia NMP zwane w polskiej tradycji: Matki Bożej Siewnej — poświęcenie zboża do siewu na Mszach Świętych: porannej i wieczornej.
  5. Zbiórka kandydatów na ministrantów we czwartek o godz. 17.00 w salce na plebanii. Zapraszamy chłopców pragnących służyć Bogu.
  6. Ministrantów i lektorów zapraszamy na zbiórkę integracyjną – czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zapraszamy na spotkanie w piątek po Mszy Świętej wieczornej, do salki parafialnej.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy kolejny Tydzień Wychowania. Dodatkowa msza Święta dla dzieci o godz. 13.00. Zapraszamy do udziału.
  9. W przyszłą niedzielę gościć będziemy pielgrzymów z Matysówki na Mszy Świętej o godz. 11.15. Prosimy zostawić dla pielgrzymów główną nawę.
  10. We wtorek i środę (7 — 8 września) dwudniowy odpust M.B. w Hyżnem. Wtorkowej Mszy odpustowej o godz. 17.00 przewodniczył będzie Ks. Abp Adam Szal. Szczegóły na plakacie.
  11. W przyszłą niedzielę w Warszawie beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego i s. Elżbiety Róży Czackiej. Zachęcamy do duchowej łączności poprzez media transmitujące uroczystość.
  12. Także w przyszłą niedzielę uroczystości u O.O. Bernardynów w Rzeszowie, ku czci Matki Bożej patronki miasta. Szczegóły na plakacie.
  13. Sołtys wsi informuje, że podatek rolny przyjmowany będzie do 17 września w godz. 8-13 w świetlicy Domu Ludowego. Prośba o przyniesienie decyzji podatkowych za 2021 rok.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 357- 366 „b”, za posprzątanie kościoła, placu, oraz za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 372 – 385 „d”. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.
  15. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Weronika Ostrowska i śp. Tadeusz Machowski. Modlimy się o zbawienie Ich dusz. Wieczny odpoczynek…