XXI Niedziela zwykła - 22.08.2021 r.

1. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Bł. Jadwigi Śląskiej  – P. Stanisława Kaplita
    11.15 różOę MB Królowej rodzin – P. Władysława Ostrowska
    W dniu odpustu zapraszamy do modlitwy czcicieli Matki Bożej.
  2. Dzisiaj w naszej diecezji odbędą się spotkania młodzieży związane z Symbolami Światowych Dni Młodzieży. Czuwanie modlitewne i Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Biskupa Jana Wątroby w Rzeszowie — parafia pw. św. Jadwigi Królowej, rozpoczęcie nabożeństwa o godz. 19.30.
  3. W tym tygodniu Msza Święta w środę tylko rano. Kancelaria czynna, jak w czasie wakacji.
  4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    poniedziałek — bł. Władysława Findysza, męczennika komunizmu
    wtorek – św. Bartłomieja, apostoła – dzień naszego parafialnego odpustu
    czwartek – Uroczystość NMP Częstochowskiej
    piątek – św. Monikę
    sobotę – św. Augustyna
  5. Jutro nowenna do Św. O. Pio po Mszy Świętej porannej.
  6. Spowiedź przed odpustem, w poniedziałek od godz. 17.00. O godz. 18.00 Msza Święta za zmarłych z kazaniem w Sanktuarium i procesja na cmentarz. Bardzo prosimy uporządkować groby na cmentarzu, zadbać także o groby zapomniane.
  7. We wtorek odpust ku czci Św. Bartłomieja, patrona naszego kościoła parafialnego. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Na Sumę o godz. 11.00, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Koleśnikowicz, zapraszamy: Straż Matki Bożej, Panie do niesienia obrazów, mężczyzn do chorągwi, ministrantów, chór, dzieci do sypania kwiatów, dzieci z Rocznicy w albach. Na Mszy o godz. 11.00 poświęcenie wieńców dożynkowych.
  8. Odpust to darowanie kar za grzechy. Warunkiem tej łaski jest  odpuszczenie grzechów w sakramencie pokuty. Możemy zyskać odpust i ofiarować za siebie lub zmarłych. Prosimy dzieci i młodzież do spowiedzi w piątek, wkrótce rozpocznie się nowy rok szkolny.
  9. Porządkując cmentarz, bardzo prosimy, aby trawy i zeschnięte wieńce wrzucać w wyznaczone miejsce. Nie wolno wkładać tam plastików, których miejsce jest w śmietniku. Bardzo prosimy, aby też śmieci wkładać do kontenerów, a nie wrzucać byle gdzie.  Troska o cmentarz, to sprawa nas wszystkich.
  10. W środę o 18.00 próba scholii w salce w Domu Parafialnym.
  11. W sobotę po Mszy Świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
  12. W przyszłą niedzielę w katedrze rzeszowskiej diecezjalne dziękczynienia za dar chleba. Rozpoczęcie o godz. 11.00, uroczysta Eucharystia o godz. 12.00 pod przewodnictwem Bpa Jana Wątroby.
  13. Sklepik z dewocjonaliami czynny w dniu odpustu.
  14. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę na Ogólnopolskie Dożynki. Wyjazd 05.09 (niedziela) o godz. 3.30. Zapisy w zakrystii. Proszę podać numer PESEL do ubezpieczenia.
  15. Jutro będziemy obchodzić Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
  16. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 351- 356 „b”, za posprzątanie kościoła, placu, oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 367 – 371 „d”.
  17. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Alicji Zaborowskiej. Modlimy się o zbawienie Jej duszy. Wieczne odpoczywanie…