XVIII Niedziela zwykła - 01.08.2021 r.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na miesiąc sierpień: „O trzeźwość rodzin, parafii i naszej Ojczyzny”. Składka przeznaczona na cele diecezjalne. Dzisiaj także 77-a rocznica wybuchu powstania warszawskiego, modlimy się za Ojczyznę.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Matki Kościoła – P. Anna Ziaja
    11.15 różę MB Królowej Korony Polskiej – P. Stanisława Szczepańska
  3. W tym tygodniu, Msze Święte tylko rano, w czwartek, piątek i sobotę także i wieczorem. Kancelaria czynna w środę i czwartek po Mszy porannej; w piątek po Mszy wieczornej.
  4. W związku z rozpoczynającym się miesiącem abstynencji, Kościół prosi wszystkich o świadectwo trzeźwości. Swoje postanowienia można wrzucać na karteczkach do skrzyneczki z prośbami do Matki Bożej.
  5. Jutro możliwość zyskania odpustu tzw. „Porcjunkuli” za nawiedzenie sanktuarium, pod zwykłymi warunkami.
  6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    środa – św. Jana Vianeya
    piątek – święto Przemienienia Pańskiego
  7. W I-y czwartek miesiąca po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu – „Godzina Święta” – modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  8. W I-y piątek odwiedzimy rano chorych. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe, Msza Święta  i zmiana bilecików Straży Honorowej NSPJ.
  9. W środę uroczystą Eucharystią o godz. 6.30 przed rzeszowską Farą rozpocznie się Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymować będzie każdego dnia, inna 150 osobowa grupa. Zachęcamy do duchowej łączności poprzez transmisje radia diecezjalnego „Via”.
  10. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 336-341 „a”, za posprzątanie kościoła, placu, przycięte drzewa, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 342 – 347 „b”. Kwiaty ofiarują nowożeńcy.
  11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Krystyna Dziura i śp. Stanisława Rokita. Modlimy się o zbawienie Ich dusz. Wieczny odpoczynek…