XVI Niedziela zwykła - 18.07.2021 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, obchodzony pod hasłem: „W drogę do źródła życia”.  Po Mszach Świętych poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji Św. Krzysztofa. Zbieramy ofiary do puszek na pojazdy dla polskich misjonarzy. Składka inwestycyjna na remont kościoła.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. O. Pio – P. Magdalena Domagalska
    11.15 różę Św. Andrzeja Boboli – P. Maria Jaworska
  3. Przypominamy, że w okresie wakacji, Msze Święte w sanktuarium tylko rano, z wyjątkiem piątku i soboty, gdzie będzie także i wieczorem. Kancelaria czynna podczas wakacji: środa i  czwartek po Mszy porannej; w piątek po Mszy wieczornej.
  4. We wtorek 8-a rocznica ingresu do katedry ks. Bpa Jana, modlimy się za naszego Pasterza i diecezję.
  5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy
    czwartek – Św. Maria Magdalena
    piątek — Św. Brygida – współpatronki Europy
    sobota – Św. Kingi
  6. W poniedziałek nowenna do świętych Patronów diecezji; we czwartek do św. Jana Pawła II; a w piątek do Św. O. Pio.
  7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 Msza Święta.
  8. W przyszłą niedzielę na każdej Mszy swoją książkę o bł. Józefie Kowalskim, męczenniku różańca z pobliskich Siedlisk pt. „Miał być i jest świętym”, będzie promował P. red. Jaromir Kwiatkowski. Później możliwość nabycia egzemplarza. Zachęcamy do zakupu.
  9. Także w przyszła niedzielę ogólnopolska zbiórka do zbiórka do puszek jako pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice w Europie.
  10. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za nowe przepiękne obrusy do kościoła, które są zewnętrznym znakiem troski o naszą świątynię. Niech Boże błogosławieństwo Wam i Waszym rodzinom nieustannie towarzyszy oraz opieka Pani Łaskawej – serdeczne „Bóg zapłać”.
  11. Przypominamy, że w przyszły poniedziałek tj. 29 lipca, w Miejscu Piastowym  — XVI Dzień Modlitw o Trzeźwość Ojczyzny, gdzie udamy się z pielgrzymką autokarową z parafii. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 16.00. Prosimy zapisywać się w zakrystii, jest jeszcze wiele wolnych miejsc.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 309-321, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 323 – 335 „a”.