XIX Niedziela zwykła - 08.08.2021

1. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Anny – P. Helena Sitarz
    11.15 różę MB Wspomożenia Wiernych – P. Alicja Szczepanik
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
    poniedziałek – Św. Benedyktę od Krzyża – współpatrona Europy
    wtorek – Św. Wawrzyńca, diakona
    środa – Św. Klary – założycielki klarysek
    czwartek – Św. Joanny, Franciszki de Chantal – założycielki szarytek
    sobota – Św. Maksymiliana – męczennika z Oświęcimia
  2. W tym tygodniu Msze Święte tylko rano. W piątek także wieczorem (wyłącznie).
  3. We czwartek dzień modlitw za papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.
  4. W piątek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. O godz. 18.00 Msza Święta.
  5. W sobotę po Mszy porannej nowenna do Matki Bożej Łaskawej. Nie ma Mszy wieczornej, ze względu na odpust w Borku Starym.
  6. W przyszłą niedzielę chrzty. Katecheza i zapisy w piątek po Mszy wieczornej. Składka w przyszłą niedzielę – inwestycyjna, na remont kościoła.
  7. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwane w polskiej tradycji – Matki Bożej Zielnej. Poświęcenie kwiatów i ziół na każdej Mszy.
  8. Odpust ku czci Matki Bożej w Borku Starym w sobotę. Uroczysta Msza Święta o godz. 17.00 z przeniesieniem figury Zaśnięcia.
  9. Zbliża się nasz odpust ku czci Św. Bartłomieja – 24 sierpnia – dzień wdzięczności za chleb i plony ziemi. Uroczysta Suma z procesją o godz. 11.00. Prosimy przygotować wieńce dożynkowe.
  10. Od 1 sierpnia poza parafią sprawowane są Msze święte gregoriańskie za śp. Józefę Chmiel.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 342-347 „B”, za posprzątanie kościoła, placu, oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 347 „c” – 350 „a”.