X Niedziela zwykła - 06.06.2021 r.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na czerwiec: „Wynagradzająca NSPJ za grzechy parafii i świata”. Procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 9.15. Składka na cele diecezjalne.
  2. Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Krzysztofa – P. Zygmunt Czarnota
    11.15 różę Św. Antoniego – P. Tadeusz Kozłowski
  3. Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała. Rodzinom przygotowującym ołtarze, Panom ze Straży Matki Bożej, służbie liturgicznej, młodzieży z KSM-u, Paniom niosących feretrony, Panom niosącym chorągwie, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym oraz tym, którzy swoją obecnością wyrazili wiarę i miłość do Boga, który żyje pośród nas w Najświętszym Sakramencie jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  4. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Zachęcamy do uczestniczenia w procesjach eucharystycznych, po Mszy Świętej wieczornej.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja i Via ma spotkanie we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.
  6. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków, ziół i błogosławieństwo dzieci.
  7. Kandydaci do bierzmowania (klasa VII) mają spotkanie we czwartek po Mszy wieczornej i błogosławieństwie dzieci.
  8. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00; o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe do NSPJ, z aktem poświęcenia naszych rodzin i Ojczyzny, jak 100 lat temu,  później Msza Święta.
  9. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
  10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na remont Domu Rekolekcyjnego w Przybyszówce.
  11. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 244- 254, za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. Nowożeńcom za ofiarowane kwiaty. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 255 – 276 i 785. Kwiaty ofiarują nowożeńcy
  12. Msze Święte gregoriańskie za śp. Ks. Czesława Jaworskiego z  ofiar uczestników pogrzebu są odprawiane w czerwcu poza parafią.
  13. W tym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Józefy Chmiel. Módlmy się o zbawienie Jej duszy. Wieczny odpoczynek…