Wniebowstąienie Pańskie - 15.05.2021 r.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Dzisiejsza składka inwestycyjna na remont kościoła. Trwamy w nowennie przed Zesłaniem Ducha Świętego.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Kazimierza – P. Władysław Cwynar
  3. W środę nowenna do świętych patronów diecezji. Jest to 19-ty dzień miesiąca. W Roku Św. Józefa – możliwość zyskania odpustu.
  4. We czwartek rocznica konsekracji naszego ordynariusza – Ks. Bp. Jan Wątroby – modlimy się w Jego intencji.
  5. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 17.00. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe i  Msza Święta.
  6. W sobotę po Mszy porannej nowenna do Matki Bożej Łaskawej.
  7. Kościół od początku istnienia przed najważniejszymi uroczystościami trwał na modlitwie czuwania, na wzór Apostołów, które nazywano Wigiliami.  Kościół w Polsce przywraca ten starożytny zwyczaj. Zapraszamy na uroczystą Mszę Święta Wigilii Pentekostalnej w sobotę na godz. 18.00.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Za odśpiewanie hymnu: „O Stworzycielu….” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej o godz. 11.00 uroczystość I-ego pełnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Rodziców i dzieci, prosimy, aby zgromadzili się przed kościołem wcześniej. Ze względu na bezpieczeństwo prosimy bardzo, aby na tej Mszy uczestniczyli tylko rodzice dzieci z I-ej Komunii. Wszystkich innych zapraszamy na inne godziny. Bardzo prosimy o uszanowanie tej prośby. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00.
  10. Przypominamy prośbę Kościoła, aby w uroczystość Komunii nie podawać alkoholu.
  11. W środę odnowienie przymierza chrztu świętego, dla dzieci przyjmujących o raz pierwszy Komunię, podczas Mszy Świętej wieczornej. Spowiedź w sobotę od godz. 17.00.
  12. Spotkanie Akcji Katolickiej i Caritasu odbędzie się w przyszłym tygodniu.
  13. W sobotę święcenia kapłańskie w katerze rzeszowskiej o godz. 10.00. Polecajmy kandydatów do święceń naszej modlitwie.
  14. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr  227 – 235 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. Troskę o czystość świątyni powierzamy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych.
  15. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Józefa Kłoskowicz i śp. Julian Lampart. Modlimy się o zbawienie Ich dusz. Wieczny odpoczynek…