VI Niedziela zwykła - 15.02.2021 r.

1. Dziś w Kościele w Polsce rozpoczyna się 54 Tydzień Trzeźwości pod hasłem: „Trzeźwością pokonać kryzys”. Tradycyjnie do puszki z prośbami do Matki Bożej można składać na karteczkach ze swoimi postanowieniami trzeźwościowymi na Wielki Post.
  2. Dzisiaj ofiarami do puszek możemy wesprzeć rodzinę pogorzelców z Zaganianki.
  3. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Rity – P. Krystyna Lampart
    11.15 różę MB Nieustającej Pomocy  -  P. Lucyna Szpunar
  4. Msze Święte dzisiaj i w następną niedzielę o godz. 7.15, 9.15, 11.15 i 16.00; a w tygodniu rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.00. Kancelaria czynna we wtorek po Mszy Świętej.
  5. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczyna ona 40 dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, uczynki pokutne i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.
  6. W Środę Popielcową Msze Święte z posypaniem głów popiołem, według nowego rytu, o godz. 6.30, 9.15 i o godz. 17.00. Można także pobrać popiół dla nieobecnych, jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.
  7. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ilościowy i jakościowy. Nie ma w tym dniu dyspensy. Jednocześnie przypominamy, że w czasie Wielkiego Postu obowiązuje zakaz uczestnictwa w zabawach.
  8. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty i łaskę dobrego przeżycia rekolekcji, które w naszej parafii będą w dniach 19 — 23 marca br. — o ile pozwolą przepisy państwowe.
  9. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabiamy ołtarzy kwiatami.
    Z wyjątkiem IV niedzieli — niedzieli radości. W czasie Wielkiego Postu na Mszach wieczornych będziemy wygłaszać krótkie homilie.
  10. Droga Krzyżowa w piątek po Mszach Świętych (porannej i wieczornej).
  11. W piątek od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do 17.00, nowenna do świętych patronów diecezji. Później Eucharystia i Droga Krzyżowa. Jest to dzień wynagradzania za grzechy ludzi Kościoła.
  12. W przyszłą niedzielę chrzty. Zapisy na ten miesiąc dzieci i katecheza dla rodziców i chrzestnych, we czwartek po Mszy Świętej.
  13. Składka w przyszłą niedzielę — inwestycyjna na remont kościoła.
  14. W przyszłą niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.30, adoracja krzyża  dla matek i niewiast.
  15. Parafia w Tyczynie od przyszłej niedzieli rozpoczyna kurs przedmałżeński. Szczegóły na jej stronie internetowej.
  16. Caritas Diecezji rzeszowskiej zwraca się z prośbą, aby 1 procent z podatku przekazać na dzieła charytatywne Kościoła. Caritas wspiera skomplikowane operacje, pomaga w rehabilitacji, zakupie sprzętu, prowadzi 14 specjalistycznych placówek, udziela pomocy poszkodowanym. Ulotki są na stoliku pod chórem.
  17. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 95 – 102, za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr  103 – 118.