V Niedziela Wielkanocna - 02.05.2021 r.

1. Wczoraj Księża biskupi oddali naszą diecezję pod opiekę Św. Józefa. Dzisiaj, w naszym kościele, przed obrazem opiekuna Kościoła, ponawiamy ten akt po każdej Mszy Świętej.
  2. Dziś zmiana tajemnic różańcowych. Intencja na maj: „O dobre przygotowanie się do sakramentów Pokuty i Eucharystii – dla dzieci z naszej parafii”. Składka dzisiejsza na Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  3. Jutro uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Na Mszy Świętej o godz. 16.00, przyjęcie kandydatów do grona ministrantów.
  4. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Łucji – P. Anna Tereszkiewicz
    11.15 różę Św. Barbary -  P. Krystyna Dzierżak
  5. Nabożeństwa majowe w naszej parafii, po Mszy Świętej. Zachowując przepisy prawa starajmy się modlić przy kapliczkach, lub w domach korzystając z transmisji internetowych.
  6. W tym tygodniu I- czwartek miesiąca. Na nabożeństwie majowym modlimy się za powołanych i o nowe powołania.
  7. W piątek adoracja w ciszy Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 i okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 nabożeństwo majowe i Eucharystia oraz zmiana bilecików straży Honorowej NSPJ. Później udamy się na cmentarz indywidualnie (pieszo lub samochodami), aby nieść duchową pomoc naszym zmarłym. Rozpoczęcie nabożeństwa od głównego wejścia, przy schodach. Bardzo prosimy o wcześniejsze uporządkowanie cmentarza.
  8. W sobotę uroczystość Św. Stanisława Biskupa – Patrona Polski.
  9. Sobota, to również I-y dzień odpustu. Msze Święte o godz. 7.15, 11.00 i 18.00. Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30. Uroczystej Sumie o godz. 11.00 przewodniczyć będzie Biskup Kazimierz Górny. Po Mszy odbędzie się procesja eucharystyczna — jak podczas rezurekcji (uczestniczy tylko asysta, a pozostali łączą się duchowo w kościele lub stojąc na zewnątrz z zachowaniem odległości). Słowo Boże w tym dniu i w następnym będzie głosić ks. Mateusz Olbrot, nasz dawny wikariusz. Serdecznie zapraszamy na Apel Jasnogórski w sobotę o godz. 20.30.
  10. Niedziela – II dzień odpustu. Po Mszy o godz. 11.15 procesja z kopią obraz MB Łaskawej (przeżywana tak jak w sobotę — idzie tylko asysta).
  11. Rocznicę I-ej komunii, ze względu na przepisy, będziemy przeżywali podczas odpustu ku czci Św. Bartłomieja.
  12. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr  203 – 217 za posprzątanie kościoła, placu, ofiarowane kwiaty i złożoną ofiarę na sanktuarium. W piątek prosimy rodziny z Chmielnika z nr 219 -226 „b”.
  13. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Tadeusza Tereszkiewicz i Heleny Koń. Modlimy się o zbawienie Ich dusz. Wieczny odpoczynek…