Niedziela Trójcy Przenajświętszej - 30.05.2021 r.

1. Dziś niedziela Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. Składka na radio Via.
  2. „Bóg zapłać” za modlitwy różańcowe. A w przyszłą niedzielę prosimy:
     9.15 różę Św. Józefa Sebastiana Pelczara – P. Jan Jaworski
    11.15 różę Św. Domnika – P. Stanisław Chmiel
    w Boże Ciało zapraszamy chętnych czcicieli Jezusa i Maryi.
  3. Jutro Nawiedzenie NMP, zakończenie nabożeństw majowych.
  4. We wtorek Dzień Dziecka, modlimy się za wszystkie dzieci. Rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony czci NSPJ. Nabożeństwo czerwcowe po Mszach Świętych w dni powszednie, w piątek na zakończenie adoracji, a w niedzielę o godz. 15.00.
  5. Kandydatów do bierzmowania (klasa VII) zapraszamy we wtorek na Mszę Świętą, nabożeństwo i  spotkanie formacyjne w kościele.
  6. W środę obchodzimy 30-ta rocznicę wizyty  Św. Jana Pawła II w Rzeszowie i dzień poświęcenia naszej katedry – matki wszystkich kościołów diecezjalnych.
  7. We czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze Święte o godz. 7.15, 9.15, 11.15. Po Mszy Świętej o godz. 11.15 procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy wokół kościoła. Po południu o godz. 15.30 nabożeństwo czerwcowe i o godz. 16.00 Msza Święta.  Nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00.
  8. Bardzo prosimy o posługę Straż Matki Bożej Łaskawej w strojach letnich. Prosimy zabrać chorągwie, feretrony. Zapraszamy mamy z dziećmi do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci z Rocznicy, scholę do niesienia różańca i korony MB.
  9. Procesja Bożego Ciała, jak w poprzednim roku, będzie tylko wokół kościoła. W procesji weźmiemy udział idąc lub stojąc między ołtarzami. Prosimy osoby starsze o pozostanie w kościele. Prosimy o przygotowanie ołtarzy rodziny z Chmielnika:
     I ołtarz – strona północna (od plebani) – rdz 402-427
    II ołtarz – ołtarz polowy – rdz 430-440
    III ołtarz – strona południowa — rdz. 440 „a” — 451  „f”
    IV ołtarz - w kościele
  10. Przez oktawę Bożego Ciała procesja eucharystyczna po Mszy wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 9.15. Zwracamy się z prośbą do dorosłych, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą oktawę znalazły się chętne osoby do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów figur. Za pobożny udział w procesji Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny.
  11. Wznawiamy odwiedziny chorych po domach w I-y piątek po Mszy porannej. Gdyby zaszły jakieś zmiany (obecność w szpitalu, wyjazd…) prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub kancelarii.
  12. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od 17.00 i okazja do spowiedzi, o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe do NSPJ, później Msza Święta i procesja.
  13. W I-ą sobotę procesja z kopią Obrazu Matki Bożej Łaskawej i zawierzenie poszczególnych stanów. Zapraszamy rodziny oczekujące dziecka oraz te które pragnął tę łaskę wyprosić.
  14. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych. Składka na cele diecezjalne.
  15. „Bóg zapłać” rodzinom z Chmielnika z nr 235 „a”- 243, za posprzątanie kościoła, placu oraz za złożoną ofiarę na sanktuarium. W sobotę prosimy rodziny z Chmielnika z nr 244 – 254.
  16. We czwartek w Parku Sybiraków w Rzeszowie koncert „Jednego Serca Jednego Ducha” ale bez udziału publiczności. Transmisja w Internecie i TV Trwam.
  17. W tym tygodniu odbył się pogrzeb: śp. Tadeusz Lampart. Modlimy się o zbawienie Jego duszy. Wieczny odpoczynek…